Krajobraz po ulewach. Kilkadziesiąt interwencji w powiecie ostrowskim. Najwięcej pozalewanych piwnic

7
Fot. Pixabay
Ponad 30 razy interweniowali ostatniej nocy strażacy w powiecie ostrowskim. Wezwania dotyczyły głównie pozalewanych piwnic i dróg. Pierwsze zgłoszenia wpłynęły późnym popołudniem, a ostatnie po 21.30.

Kilkadziesiąt interwencji odnotowali strażacy z powiatu ostrowskiego po ulewnym deszczu, który spadł wieczorem i w nocy ze środy na czwartek. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło już o 18.18, a ostatnie o 21.31. – Dotyczyły one głównie zalanych piwnic. Woda pojawiła się też w kilku warsztatach samochodowych. Otrzymaliśmy też zgłoszenia dotyczące kilku zapchanych rowów, które spowodowały przelewanie się wody przez drogi (Kaczory, Pawłów, Odolanów – przyp. red.). W środę odnotowaliśmy 34 zdarzeń. Najwięcej w gminach Odolanów, Sośnie, Raszków, i Sieroszewice – informuje dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Ostatnie jednostki wróciły do bazy przed 1.00.

Nad ranem strażacy ponownie zostali wezwani do akcji. Tym razem do miejscowości Kocina, gdzie przewróciło się drzewo.

CZYTEJ TEŻ: UWAGA! Trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego

Podobnie sytuacja wyglądała w sąsiednich powiatach, w których strażacy także mieli pełne ręce roboty.

ZALANA POSESJAZdarzenie nr 27W dniu wczorajszym o godz. 18.48 zastęp GCBA 4/24/2,8 w skutek ulewnego deszczu, został…

Opublikowany przez OSP Dobrzyca Czwartek, 23 maja 2019

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

    • Ja tam się powodzi nie boję, bo jak przed laty mówił Komorowski woda ma to do siebie, że zalewa, a potem sama spływa i płynie do morza. A poza tym jak doradzał podczas powodzi stulecia należy być roztropnym i się ubezpieczać.

    • A czy o ubezpieczeniu nie mówił obecny kandydat PO na posła do europarlamentu towarzysz Cimoszewicz, co to ubolewa, że Polska nie chce płacić za bez spadkowe mienie zagrabione przez Niemców i Rosję obywatelom Polski wyznania Mojżeszowego na rzecz Państwa Izrael, które powstało grubo po II wojnie światowej? Bo to przecież jest precedens na skalę światową, żeby utracony majątek obywatela Polski, który nie ma spadkobierców w kraju w którym żył miał być przekazywany do nieistniejącego w tym czasie państwa Izrael?

  1. W mieście pozapychane studzienki kanalizacyjne, jak pada nie nadążą odbierać.
    Ciekawe czy są one regularnie czyszczone – szczególnie po zimie.

    • Po co ci drożne studzienki kanalizacyjne. Ważne, że Nycek pracownik Holdikomu myśli o pasiekach pszczół w mieście, a pani Prezydent o tężniach.

  2. Powiat pleszewski też tragedia. Rowy niedrożne, studzienki zapchane workami foliowym. Podczas ostatniej ulewy zalane i zniszczone posesje. Nikt nie bierze odpowiedzialności.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick