UWAGA! Trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego

4
screen: IMGW
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał trzeci (najwyższy) stopień zagrożenia hydrologicznego dla Województwa Wielkopolskiego. Chodzi głównie o zlewnię Baryczy.

Gwałtowne i obfite opady deszczu na terenie Wielkopolski spowodowały, że synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosili trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego dla całego województwa. W komunikacie zwrócili uwagę, że chodzi głównie o zlewnię Baryczy. Obejmuje ona obszary położone m.in. w okolicach Przygodzic i Odolanowa.

Na razie nie ma informacji o zagrożeniu powodziowym, ale intensywne opady deszczu miejscami mają się utrzymywać przez najbliższe godziny. W ciągu najbliższych godzin spodziewane są dalsze wzrosty” – czytamy w komunikacie.

ZOBACZ TEŻ: Kolejne burze przejdą nad regionem

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Tak teraz zagrożenie a Barycz wygląda jak zarośnięty rowek. Niech bekną ci co powinni dbać o właściwą meliorację.

    • No widzisz. Nie znasz się. Właśnie tak powinna Barycz wyglądać jak teraz wygląda. Wodę trzeba zatrzymywać tu gdzie spadnie, a nie spuszczać jak najszybciej w dół. Szybkie odprowadzanie kończy się powodziami poniżej oraz niskim poziomem wód gruntowych, co przy małych opadach w naszym regionie kończy się stratami rolniczymi. Lepiej niech się trochę rozleje na łąki niż zniszczy komuś majątki poniżej.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick