DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Kradł soniczne szczoteczki do zębów. Grozi mu do 5 lat więzienia

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie otrzymali zgłoszenie o kradzieży szczoteczek sonicznych, do których doszło na terenie jeden z drogerii znajdującej się na terenie miasta. Do przestępstw miało dochodzić w okresie od 24 marca do 30 marca 2023 roku.

W zainteresowaniu sprawcy za każdym razem były tylko i wyłącznie szczoteczki soniczne, które brał z półki i nie płacąc za nie opuszczał teren sklepu. W sumie straty oszacowane zostały na 4,9 tys. zł. – Wykonując czynności w tej sprawie policjanci m.in. zabezpieczyli monitoring i przesłuchali świadków kradzieży. Pozwoliło to na ustalenie, kto dokonuje tych czynów – mówi st. asp. Paulina Potarzycka, zastępca oficera prasowego KPP w Krotoszynie.

Okazało się, że 18-latek jest dobrze znany krotoszyńskim policjantom. Mężczyzna pierwszy raz trafił do policyjnego aresztu na początku marca. Wówczas był podejrzany o kradzież gier planszowych. Po raz kolejny wpadł w ręce policjantów, kiedy dokonał kradzieży roweru.

Mężczyzna za dokonane kradzieże usłyszał już zarzuty. Tłumaczył, że kradnie, żeby zarobić na późniejszej sprzedaży produktów. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz