Kot na drzewie. 12 strażaków w akcji

2
Archiwum wlkp24.info
Strażacy z naszego regionu otrzymali nietypowe zgłoszenie. W miejscowości Śliwniki (gmina Nowe Skalmierzyce) na jednym z drzew miał znajdować się przestraszony kot, który nie mógł zejść. Początkowo w akcji brali udział strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalmierzycach. Do pomocy zostali jednak wezwani koledzy z Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy na miejsce akcji przyjechali specjalnym sprzętem.

Do obowiązków strażaków należało zabezpieczenie miejsca akcji oraz ściągnięcie zwierzęcia z drzewa. Kot wszedł na topolę i ze względu na zbyt dużą wysokość nie potrafił już z niej zejść. – Dwa zastępy były zadysponowane z Ostrowa Wielkopolskiego, a trzeci to wóz z OSP Skalmierzyce. Strażacy z Ostrowa przyjechali na miejsce ciężkim wozem gaśniczym oraz wozem specjalnym SH z podnośnikiem. Strażacy mieli drabinę nasadkową oraz mechaniczną. Ta druga rozkłada się na długość 24 metrów i przy jej pomocy udało się zdjąć kota z drzewa – informuje bryg. Krzysztof Biernacki, oficer prasowy PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Kot na drzewie okazał się sporym wyzwaniem, bo w trwającej dwie godziny akcji wzięło udział aż 12 strażaków. Na szczęście czworonóg został zdjęty z drzewa i szczęśliwie trafił w ręce właścicielki.

ZOBACZ TEŻ: Wezwani do usunięcia konaru, zastali na miejscu złamaną gałązkę

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

    • Jak to kto my podatnicy bo z tego utrzymują się instytucje państwowe do kota na drzewie jada 3 wozy straży a do kolizji dwóch aut bez osób poszkodowanych 5 wozów i strażacy stoją sobie i gadają na miejscu zdarzenia

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick