DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Koszmar rodziny trwał siedem lat. Czy 53- latek trafi za kratki?

Prokurator Rejonowy w Jarocinie przedstawił podejrzanemu mężczyźnie łącznie 3 zarzuty, w ramach których zarzucił podejrzanemu znęcanie się psychiczne i fizyczne na szkodę 3 pokrzywdzonych, członków rodziny. W zakresie dwóch czynów prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut dopuszczenia się przestępstw seksualnych na szkodę małoletnich poniżej 15 roku życia.

Do zdarzeń objętych zarzutami miało dochodzić, jak wykazał zgromadzony materiał dowodowy pomiędzy styczniem 2010 r. a styczniem 2017 r., kiedy to mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Pierwsze z zarzuconych przestępstw – kwalifikowane z art. 207 § 1 kodeksu karnego skarbowego  – zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat , zaś pozostałe zarzucone podejrzanemu przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności od lat 2 do 12 (art. 200§1 kodeksu karnego). W oparciu o dokonane ustalenia prokurator wystąpił do sądu w Jarocinie z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz