Koronawirus w AMI. Spółka wystosowała komunikat

6
Firma AMI z powiatu ostrzeszowskiego z koronawirusem. Potwierdzają to przedstawiciele spółki, którzy wystosowali komunikat w tej sprawie, w którym poinformowano o podjętych działaniach w związku z walką z koronawirusem.

W ostatnim czasie przybywa coraz więcej zakażonych koronawirusem w powiecie ostrzeszowskim. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejny 85 przypadkach zachorowania na COVID-19 tylko tam. Tak duży wzrost zakażeń przypomina sytuację sprzed kilku tygodni z gminy Baranów w powiecie kępińskim, gdzie wykryto ognisko w jednym z zakładów meblarskich.

Podobna sytuacja ma właśnie miejsce w powiecie ostrzeszowskim w gminie Mikstat. Przedstawiciele firmy AMI – producenta i dystrybutora drobiu oraz wędlin poinformowali o sytuacji w swojej firmie w komunikacie. Czytamy w nim: “Od chwili ogłoszenia pandemii w regionie rejestrowano liczne przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Dzięki jednak wdrożonym procedurom pierwszy przypadek w AMI zarejestrowano dopiero pod koniec lipca”.

W piśmie skierowanym do mediów znajdujemy także informację o tym, że “w związku z wcześniej potwierdzonym przypadkiem zakażenia wirusem u pracownika agencji pracy, AMI Spółka z o.o. sp. k. z myślą o bezpieczeństwie zdrowotnym wszystkich pracowników w dniu 31.07.2020 przeprowadzono badanie wymazowe całego zakładu”.

Jak informują przedstawiciele firmy, przeprowadzono także dezynfekcję powierzchni produkcyjnej, socjalnej oraz biurowej wraz z ozonowaniem wszystkich obszarów. Przedsiębiorstwo współpracują z sanepidem. Po konsultacji z pracownikami tej instytucji podjęto decyzję o ponownym przeprowadzeniu badań wymazowych pod koniec tygodnia. “Badanie to wydaje się niezbędne ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i potwierdzenia uzyskanych wyników wcześniejszych wymazów. Wiąże się to jednak z koniecznością zaplanowania przerwy w pracy zakładu ubojowego do końca tygodnia” – czytamy w komunikacie.

Pełna treść komunikatu znajduje się poniżej:

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick