Koronawirus w fabryce mebli. Firma wydała oświadczenie: “Wzmocniliśmy wewnętrzne procedury”

12
Fabryka Mebli WERSAL wydała oświadczenie, aby odnieść się do - jak to zostało ujęte - "nieprawdziwych informacji, dotyczących aktualnej sytuacji pracowników oraz firmy". W tym podkępińskim przedsiębiorstwie wykryto koronawirusa, a w internecie pojawiła się fala krytyki pod adresem przedstawicieli spółki.

Po informacjach o kolejnych zachorowaniach na koronawirusa w powiecie kępińskim, w internecie pojawiło się sporo nieprzychylnych komentarzy pod adresem Fabryki Mebli WERSAL, w której wykryto zakażenie SARS-CoV-2. Władze firmy wystosowały więc oświadczenie, aby przedstawić swoją wersję zdarzeń. “Od momentu pojawienia się w firmie pierwszego potwierdzonego przypadku COVID-19 wspólnie z powołanym sztabem zarządzania kryzysowego, służbami sanitarnymi i medycznymi, samorządem powiatu, gminy oraz Wojewodą podjęliśmy natychmiastowe działania. Wzmocniliśmy wewnętrzne wymagania oraz procedury, by wyeliminować ryzyko rozpowszechniania się wirusa wśród pracowników i zagwarantować bezpieczne warunki pracy na każdym stanowisku” – czytamy w piśmie.

ZOBACZ: 75 nowych zakażonych w powiecie kępińskim. Wśród nich dziecko

Zarząd wyjaśnia, że wszyscy pracownicy mają przeprowadzane testy na obecność koronawirusa, a do momentu otrzymania wyniku, przebywają w izolacji domowej. Przedstawiciele firmy podkreślają również, że obiekty należące do spółki są dezynfekowane, aby pracownicy z ujemnym wynikiem mogli wrócić do pracy. “Pragniemy podkreślić, że pracownicy powracający do pracy z ujemnym wynikiem testu – nie mieli i nie mają kontaktu z pracownikami oczekującymi na badanie i jego wynik” – czytamy dalej.

Z oświadczenia wynika, że od momentu potwierdzenia pierwszego zakażenia, przeprowadzono w ciągu kilku dni ponad 1000 testów na obecność koronawirusa. “Jesteśmy przekonani, że (…) wdrożenie restrykcyjnych procedur sanitarnych i zasad bezpieczeństwa na terenie całego zakładu pracy, pozwoli zapobiec rozprzestrzenieniu się wirusa z gwarancją bezpiecznej pracy” – dowiadujemy się z kolejnego akapitu.

Oświadczenie Fabryki Mebli WERSAL

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

 1. 12
  3

  Działania mocno spóźnione, ale lepiej późno niż wcale. Mleko już się rozlało, ludzie chorują wirus już się rozprzestrzenił. A może należy zamknąć zakład na 2-3 tygodnie i zrobić wszystkim testy. Kopalnie były zamknięte, a produkcji mebli nie można zamknąć?

  • 13
   12

   można zamknąć – z tą różnicą, że do kopalni dopłaca rząd (czyli my podatnicy) i może sprzedawać węgiel zalegający od wielu miesięcy, a firma meblarska prawdopodobnie zbankrutuje…. w takiej sytuacji zdrowi i chorzy zostaną na lodzie….

  • 5
   2

   Osobom myślącą może lepiej zamknąć na jakiś czas odpowiedni aż to ustanie niż miałoby załogę powybijac przez to wirusowe gòwno a zbankrutować może przez odszkodowanie ktòre będzie musiał zapłacic ,Zdrowie i życie jest jedno.

 2. To myślący wytłumacz jak 1 osoba mogła zarazić ponad 150 przecież pracowali na innych halach no i co latała i wkładała ludziom język do nosa… Nie róbcie z ludzi idiotów ..teraz oświadczenia a w nich co gówno z bata ukrecone ..napiszemy to się pracownicy wystraszą ..konsekwencje prawne to będą wyciągnięte wobec was i pani z sanepidu … Warszawa już wie także bat nie ukrecony

  • pierwsza osoba zaraża trzy, te trzy zarażają kolejne trzy, już masz 13 osób zarażonych. Dalej policz sobie sam !
   PS: bladego pojęcia o wirusach, ale się wypowiadać 🙁

 3. A co z innymi gdy gość pracowaćł w tej firmie a np jego żona w innej zabierając po drodze 3 inne osoby z których każdy pracuje w innym zakładzie odpowiedź nasuwa się sama takie są tu realia

  • I w ten oto sposób się zarażają i zarażają innych,a wszystko przed nami a szczegòlnie jak przyjdzie fala upałów i jesienne zimowe choroby sezonowe dzięki którym ludzie zachoruja i pójdą do przychodni ,będą osłabieni i pozarażaja innych a zakłady pogrzebowe zarobiają krocie .

 4. 2
  5

  Przestańcie s..ć ogniem. To śmieszny wirus który powoduje zgon w może 1% przypadków ,a nawet mniej. Ludzie umierają na inne bardziej śmiercionośne wirusy i zakładów nie zamykają…jednak widać skąd te poparcie PISu,bo za dużo TVP oglądają

 5. 1
  1

  W bliźniaczej firmie kilka km obok już miesiąc temu był wykryty korona wirus ale wszystko umiejętnie zamieciono pod dywan …..kasa Misiu kasa ….

 6. Do Januszek wychodzi na to że po pierwsze nie czytasz uważnie przypad komentrza a dajesz do niego odpowiedź która świadczy o tobie czyli nie potrafisz prostej matematyki więc najpierw zastanów się co piszesz potem pisz..

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick