DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Koronawirus szaleje w powiecie ostrzeszowskim. Starosta apeluje, wojewoda przysyła "miasteczko wymazowe"

Sytuacja związana z koronawirusem w powiecie ostrzeszowskim jest coraz bardziej poważna. Do tej pory zakażonych zostało kilkaset osób z czego 85 chorych na COVID-19 odnotowano tylko w poniedziałek. Ognisko zachorowań wykryto w jednym z przedsiębiorstw drobiarskich na terenie gminy Mikstat [WIĘCEJ NA TEN TEMAT POD LINKIEM].

Przedstawiciele firmy są w stałym kontakcie z sanepidem, a pracownicy mają zostać przebadani na obecność koronawirusa. W związku z gwałtownym wzrostem zachorowań apel do mieszkańców wystosował starosta ostrzeszowski Lech Janicki. Zwrócił się do nich o „zachowanie szczególnych środków ostrożności w kontaktach interpersonalnych”. Starosta Janicki prosi o: „stosowanie maseczek ochronnych, dezynfekcję wspólnie użytkowanych powierzchni, a także o zachowanie bezpiecznego dystansu”.

CZYTAJ: Rząd chce zwiększyć obostrzenia w regionach. “Rozpoczynamy kontrole w sklepach”

W porozumieniu władz lokalnych z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu zdecydowano o zorganizowaniu w Mikstacie centrum drive thru. Stanie ono w najbliższy piątek 7 sierpnia. W poniedziałek 10 sierpnia stanie ono w Ostrzeszowie. – W Mikstacie punkt wymazów będzie pracował  w najbliższy piątek (stadion) oraz we wtorek w przyszłym tygodniu (Rynek). Rozszerzenie badań do dwóch dni na terenie Mikstatu, zgodnie z oczekiwaniami lokalnego samorządu, podyktowane jest aktualną sytuacją, która wymaga natychmiastowej reakcji w celu opanowania ogniska epidemicznego. Możliwość wykonania testu dotyczy wyłącznie osób, które zarejestrują się telefonicznie w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – tel. (61) 65 68 075. Zgłoszenia będą prowadzone od jutra, 5 sierpnia w godz. 8.00 – 16.00 – informuje Tomasz Stube, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Apel starosty ostrzeszowskiego do mieszkańców

W związku z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń na terenie naszego powiatu, zwracam się z apelem o zachowanie szczególnych środków ostrożności w kontaktach interpersonalnych – stosowanie maseczek ochronnych oraz dezynfekcji wspólnie użytkowanych powierzchni, a także o zachowanie bezpiecznego dystansu.
Obecny wzrost zachorowań wynika ze wzmożonej migracji osób przebywających na terenie powiatu, jak również z braku przestrzegania wyżej wymienionych zasad.

W celu lepszego zdiagnozowania sytuacji, w piątek 7 sierpnia oraz w poniedziałek 10 sierpnia, odbędą się badania przesiewowe w mobilnych centrach badań w Mikstacie i Ostrzeszowie. O szczegółach poinformujemy mieszkańców w odrębnym komunikacie.
Aby prawidłowo skoordynować działania służb, inspekcji i straży, pozostaję w stałym kontakcie z Wojewodą Wielkopolskim, z wojewódzkimi oraz powiatowymi służbami sanitarnymi, a także burmistrzami i wójtami gmin powiatu ostrzeszowskiego.

Starosta Ostrzeszowski
/-/ Lech Janicki

Napisz do autora

Komentarze (14)
 • B
  bolo1111

  wtorek, 4 sierpnia, 2020

  W ciągu 5 miesięcy zmarło w Polsce wskutek tej niby-epidemii ok.1700 osób. DZIENNIE z różnych przyczyn w Polsce umiera od 1100 do 1200 osób. Ilości zachorowań i zgonów w Polsce są NIEZMIENNE od wielu lat (wystarczy przejrzeć statystyki na stronie Państwowego Zakładu Higieny!) – tak jest i w tym roku… Ale nam wmawiają, że mamy pandemię! Wprowadzono
  absurdalne nakazy i zakazy (np. zakaz wstępu do lasów czy parków) oraz obowiązek noszenia idiotycznych maseczek. Ludzie! Obudźcie się, bo niebawem ockniecie się w łagrach!!!

  Odpowiedz
 • N
  Normalny..

  wtorek, 4 sierpnia, 2020

  Bolo nie siej propagandy.Jeszcze może cię koronka dopaś, życzę zdrowia.

  Odpowiedz
 • K
  Katecheta

  wtorek, 4 sierpnia, 2020

  Bolo 1111,zgadzam się z tobą. 48 tysięcy zakażeń na 38 milionów ludzi – to daje ok. 0,12 %. W jeden dzień to było hyba więcej pijanych na EURO 2012. Jakby jeszcze dodać ile w tej liczbie było naprawdę zakażonych a nie „bezobjawowych” to wyjdzie że w poprzednich latach mieliśmy więcej chorych niż dzisiaj. To samo jest też ze zgonami. Ktoś tu robi największy przekręt od 2 wojny światowej. Robią z ludzi idiotow i trzeba myśleć samodzielnie.

  Odpowiedz
 • DGM
  Do gender matwa

  wtorek, 4 sierpnia, 2020

  Medycyna już jest bezradna ale w stosunku do takich jak Ty. Przedstaw jakieś fakty lub argument a nie tylko prowokuj tekstami. Widać że Twoja wiedza jest na niskim poziomie. Jeżeli komuś wciska się ciemnotę a ta osoba to odrzuca to znaczy że mamy do czynienia z kimś oderwanym od rzeczywistości. Coraz więcej faktów wskazuje na to że mamy do czynienia z wielką mistyfikacja. Według WP w Mikstacie w Ami są już 233 przypadki zakażeń. To gdzie są te osoby? Na kwarantannie? Znowu bez objawowo? Jak ktoś w to wierzy i ma obawy że się zarazi a nie przyjmuje do wiadomości faktu że to ściema to padł ofiarą tych medialnych mistyfikacji.

  Odpowiedz
 • B
  Błażej

  wtorek, 4 sierpnia, 2020

  Matwa, Gender czy jak Ci jeszcze tam. Dwie wypowiedzi – i obydwie bez żadnej sensownej treści. Wysil się troszkę i podaj jakiś argument bo na razie to widać ubóstwo twojego intelektu. Zbyt długie noszenie maseczki powoduje niedotlenienie co widać po treści twoich tekstów.

  Odpowiedz
 • J
  Januszek

  środa, 5 sierpnia, 2020

  bolo1111 – Statystyk – Katecheta, to jedna i ta sama osoba pisząca komentarze 😉

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz