Koronawirus szaleje w powiecie ostrzeszowskim. Starosta apeluje, wojewoda przysyła “miasteczko wymazowe”

14
Mobilne centrum drive thru stanęło w połowie lipca w Jarocinie / Fot. Adam Majewski/jarocin112.pl
Centrum pobrań drive thru stanie w piątek 8 sierpnia w Mikstacie, a w poniedziałek 10 sierpnia w Ostrzeszowie. Taką decyzję podjął wojewoda po tym, jak nastąpił gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem w powiecie ostrzeszowskim. Starosta Lech Janicki apeluje o ostrożność i przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

Sytuacja związana z koronawirusem w powiecie ostrzeszowskim jest coraz bardziej poważna. Do tej pory zakażonych zostało kilkaset osób z czego 85 chorych na COVID-19 odnotowano tylko w poniedziałek. Ognisko zachorowań wykryto w jednym z przedsiębiorstw drobiarskich na terenie gminy Mikstat [WIĘCEJ NA TEN TEMAT POD LINKIEM].

Przedstawiciele firmy są w stałym kontakcie z sanepidem, a pracownicy mają zostać przebadani na obecność koronawirusa. W związku z gwałtownym wzrostem zachorowań apel do mieszkańców wystosował starosta ostrzeszowski Lech Janicki. Zwrócił się do nich o “zachowanie szczególnych środków ostrożności w kontaktach interpersonalnych”. Starosta Janicki prosi o: “stosowanie maseczek ochronnych, dezynfekcję wspólnie użytkowanych powierzchni, a także o zachowanie bezpiecznego dystansu”.

CZYTAJ: Rząd chce zwiększyć obostrzenia w regionach. “Rozpoczynamy kontrole w sklepach”

W porozumieniu władz lokalnych z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu zdecydowano o zorganizowaniu w Mikstacie centrum drive thru. Stanie ono w najbliższy piątek 7 sierpnia. W poniedziałek 10 sierpnia stanie ono w Ostrzeszowie. – W Mikstacie punkt wymazów będzie pracował  w najbliższy piątek (stadion) oraz we wtorek w przyszłym tygodniu (Rynek). Rozszerzenie badań do dwóch dni na terenie Mikstatu, zgodnie z oczekiwaniami lokalnego samorządu, podyktowane jest aktualną sytuacją, która wymaga natychmiastowej reakcji w celu opanowania ogniska epidemicznego. Możliwość wykonania testu dotyczy wyłącznie osób, które zarejestrują się telefonicznie w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – tel. (61) 65 68 075. Zgłoszenia będą prowadzone od jutra, 5 sierpnia w godz. 8.00 – 16.00 – informuje Tomasz Stube, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Apel starosty ostrzeszowskiego do mieszkańców

W związku z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń na terenie naszego powiatu, zwracam się z apelem o zachowanie szczególnych środków ostrożności w kontaktach interpersonalnych – stosowanie maseczek ochronnych oraz dezynfekcji wspólnie użytkowanych powierzchni, a także o zachowanie bezpiecznego dystansu.
Obecny wzrost zachorowań wynika ze wzmożonej migracji osób przebywających na terenie powiatu, jak również z braku przestrzegania wyżej wymienionych zasad.

W celu lepszego zdiagnozowania sytuacji, w piątek 7 sierpnia oraz w poniedziałek 10 sierpnia, odbędą się badania przesiewowe w mobilnych centrach badań w Mikstacie i Ostrzeszowie. O szczegółach poinformujemy mieszkańców w odrębnym komunikacie.
Aby prawidłowo skoordynować działania służb, inspekcji i straży, pozostaję w stałym kontakcie z Wojewodą Wielkopolskim, z wojewódzkimi oraz powiatowymi służbami sanitarnymi, a także burmistrzami i wójtami gmin powiatu ostrzeszowskiego.

Starosta Ostrzeszowski
/-/ Lech Janicki

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

 1. 32
  21

  W ciągu 5 miesięcy zmarło w Polsce wskutek tej niby-epidemii ok.1700 osób. DZIENNIE z różnych przyczyn w Polsce umiera od 1100 do 1200 osób. Ilości zachorowań i zgonów w Polsce są NIEZMIENNE od wielu lat (wystarczy przejrzeć statystyki na stronie Państwowego Zakładu Higieny!) – tak jest i w tym roku… Ale nam wmawiają, że mamy pandemię! Wprowadzono
  absurdalne nakazy i zakazy (np. zakaz wstępu do lasów czy parków) oraz obowiązek noszenia idiotycznych maseczek. Ludzie! Obudźcie się, bo niebawem ockniecie się w łagrach!!!

  • 19
   4

   Dla niedowiarków mam dane z Konkret 24 w kwietniu 2020 zmarło 30.534 osoby, w kwietniu 2019 – 33.613 (o 3.079 więcej) a w kwietniu 2018 – 34.639 (o 4.105 więcej). I jak to się ma do zgonów w czasie pandemii? Odpowiedzcie sobie sami. No hyba że populację ratuje zamknięcie klinik i przychodni, to dopiero była by heca. A tak na marginesie do Jana i Gender Matwy podstawówkę i studia kończyłem w 20 wieku.

 2. 28
  11

  Bolo 1111,zgadzam się z tobą. 48 tysięcy zakażeń na 38 milionów ludzi – to daje ok. 0,12 %. W jeden dzień to było hyba więcej pijanych na EURO 2012. Jakby jeszcze dodać ile w tej liczbie było naprawdę zakażonych a nie “bezobjawowych” to wyjdzie że w poprzednich latach mieliśmy więcej chorych niż dzisiaj. To samo jest też ze zgonami. Ktoś tu robi największy przekręt od 2 wojny światowej. Robią z ludzi idiotow i trzeba myśleć samodzielnie.

  • Głupi naród nie zrozumie, dzięki 500 plus upije się z radości teratogennym piwem z aluminiowej puszki i biega w masce jak pijany po kieliszek. Zero wiedzy o pasażowaniu wirusa czy mikroskopie elektronowym. Kolejni internetowi magistrowie za 2000 zł miesięcznie.

 3. 18
  4

  Medycyna już jest bezradna ale w stosunku do takich jak Ty. Przedstaw jakieś fakty lub argument a nie tylko prowokuj tekstami. Widać że Twoja wiedza jest na niskim poziomie. Jeżeli komuś wciska się ciemnotę a ta osoba to odrzuca to znaczy że mamy do czynienia z kimś oderwanym od rzeczywistości. Coraz więcej faktów wskazuje na to że mamy do czynienia z wielką mistyfikacja. Według WP w Mikstacie w Ami są już 233 przypadki zakażeń. To gdzie są te osoby? Na kwarantannie? Znowu bez objawowo? Jak ktoś w to wierzy i ma obawy że się zarazi a nie przyjmuje do wiadomości faktu że to ściema to padł ofiarą tych medialnych mistyfikacji.

 4. 17
  9

  Matwa, Gender czy jak Ci jeszcze tam. Dwie wypowiedzi – i obydwie bez żadnej sensownej treści. Wysil się troszkę i podaj jakiś argument bo na razie to widać ubóstwo twojego intelektu. Zbyt długie noszenie maseczki powoduje niedotlenienie co widać po treści twoich tekstów.

  • @Błażej,
   lekarze, którzy wykonują operacje chirurgiczne, noszą maseczki po kilka godzin, operują w ciągu tygodnia, miesiąca po kilka, kilkanaście operacji. Widziałeś któregoś z nich NIEDOTLENIONEGO ?
   Przestań pitolić, wstydu oszczędź!

  • Ubogi jest ten, kto pisze „ twojego” z małej litery. Ukraiński super polski tragicznie…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick