Koronawirus okiem wojewody

4
Jak wygląda walka z koronawirusem w Wielkopolsce? Ile osób jest hospitalizowanych, a ile poddanych kwarantannie? Na wlkp24.info prezentujemy najnowsze dane.

W Wielkopolsce do tej pory zdiagnozowano 13 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19. Dwa przypadki wykryto w powiecie krotoszyńskim, o czym pisaliśmy kilka dni temu. Zgodnie z danymi Ministerstwa Zdrowia w tej chwili odnotowano w Polsce 251 przypadków zachorowań w tym pięć osób zmarło. Jedna z nich to pacjenta z poznańskiego szpitala.

To właśnie w Poznaniu znajduje się tzw. szpital jednoimienny (Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia), który został przekształcony i przystosowany do leczenia zakażonych koronawirusem. Oprócz niego na tzw. liście rezerwowej znajduje się dziewięć innych placówek w tym szpitale w Ostrowie Wielkopolski i w Kaliszu, które są szpitalami podwyższonej gotowości. – Jest możliwe, że pod koniec tego tygodnia będzie około 1000 osób zarażonych. Chciałbym, żeby to była liczba dużo mniejsza. Dziękuję tym, którzy są poddani kwarantannie i nie wychodzą z domów, bo tylko w ten sposób możemy zniwelować skutki koronawirusa  – podkreślił wojewoda w rozmowie z Telewizją Proart.

Łukasz Mikołajczyk odniósł się także do sytuacji, z którą muszą mierzyć się przedsiębiorcy, na barkach których spoczywa ciężar nie tylko utrzymania firm, ale także kwestii dalszego zatrudnienia pracowników. – Na dziś nie mamy żadnych informacji o skali ewentualnych strat, ale ułatwienia, które rząd planuje wprowadzić pakiet pomocowy pozwalający przejść przedsiębiorcom przez tę sytuację w miarę suchą stopą – dodał.

CZYTAJ: Tarcza antykryzysowa w pięciu filarach – rząd przedstawia pomoc dla przedsiębiorców

Koronawirus w Wielkopolsce w liczbach (dane z 18 marca)

  • 106 osób hospitalizowanych
  • 1425 na kwarantannie
  • 2561 objętych nadzorem epidemiologicznym
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Mam pytanie… Czy wszyscy co wracają do Polski są poddawani kwarantannie razem z rodziną??? Jak obserwuję to są wolni i chodzą do pracy.

  2. Moze szanowny przedstawicielu partii rzadzacej odpowiesz na pytanie, dlaczego wrzuca sie do sieci apel o wplaty na szpital w Ostrowie , a twoja partia lekka reka wyplacila kilkadzisiat mln zlotych rydzykowi do torumia , zarty sobie z ludzi robicie, zwrocie sie z apelem do waszego guru tadeusza do Torunia niech wspomoze szpitale w kraju z tych pieniedzy,ktore tak lekka reka mu przydzieliliscie za nic,zobaczymy jaki jest hojny .

  3. A co książkę piszesz czy pamiętnik sasiedzki. Nie wszyscy wracający z zagranicy są zakażenia większe ryzyko to kontakt z takim osobnikiem jak Ty i tyle w temacie.

    • Nie życzę Tobie ani twojej rodzinie kontaktu z takimi ludźmi. Kwarantanna jak sluchalas/es obowiązuje każdego co przyjedzie z zagranicy buraku. Jak są ok to po cholere wracali jak tu w Polsce tak źle…?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick