DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Koniec z szukaniem kiosku. Biletomaty pojawią się w Ostrowie

Biletomaty to standard we wszystkich największych miastach Polski. Świetnie sprawdzają się w miastach studenckich, gdzie komunikacja miejska jest wiodącym środkiem transportu, m.in. we Wrocławiu, Poznaniu czy w Warszawie. Automaty z biletami pojawią się też w Ostrowie Wielkopolskim. Miasto i spółka MZK w poniedziałek podpiszą umowę na zakup ponad pięćdziesięciu urządzeń. – Pięć stacjonarnych biletomatów pojawi się na terenie miasta, na ulicach: Głogowskiej, Raszkowskiej, Konopnickiej, na Placu 23 Stycznia i na terenie Centrum Przesiadkowego. Pięćdziesiąt biletomatów mobilnych znajdzie się we wszystkich autobusach – wyjaśnia Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim. – W przypadku awarii nadal będzie możliwe kupienie biletu u kierowcy – dodaje.

Inwestycja jest niemała. Zakup wszystkich urządzeń to blisko 3 mln 600 tysięcy złotych brutto. Dofinansowanie pozyskane z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego to 85% całej kwoty. Wprowadzenie do Ostrowa biletomatów podyktowane jest zmianami, które następują jeśli chodzi o ostrowski handel. – Punktów sprzedaży biletów w mieście jest coraz mniej. Znikają kioski, w których można było kupić wszystkie bilety, a nie wszyscy jeszcze korzystają z biletu elektronicznego – wyjaśnia Janusz Marczak. Biletomaty będą w użytku w maju 2019 roku.

Jest duża nadzieja, że obecność biletomatów w mieście sprawi, że jazda autobusów będzie płynna i bez opóźnień. Kierowcy będą bowiem skupieni na jeździe, a nie zaabsorbowani sprzedażą biletów.

Przeczytaj też: Ostrów. Rozkład jazdy sprawdzisz na elektronicznej tablicy

Napisz do autora

Komentarze (12)
 • Z
  Zainteresowany

  piątek, 26 października, 2018

  A na dworcu pks powstanie metro park z laczna wielkoscia gla 3800

  Odpowiedz
 • K
  Kanar

  sobota, 27 października, 2018

  Dlatego Klimek musiała wygrać wybory, bo komunikacja miejska w razie wygrania wyborów przez senatora Mikołajczyka miała być darmowa. A z tego co pamiętam biletomaty były już zakupione przed wyborami.

  Odpowiedz
 • R
  Rico

  sobota, 27 października, 2018

  Można w nich naładować kartę (bilet elektroniczny). Wie ktoś?

  Odpowiedz
 • WE
  Wkurzony ekologt

  sobota, 27 października, 2018

  Łukasz Mikołajczyk obiecywał darmową komunikację miejską. Teraz jak już mamy biletomaty, to nikt raczej nie odstawi samochodu do garażu. W związku z tym Beata Klimek powinna zatrudnić Grzeszczyka, żeby zrealizował pomysł budowy parkingu samochodowego pod ratuszem. Będzie nadal na co wydawać publiczne pieniądze. Teraz będę czekał na automaty w których będzie można zakupić maski albo pooddychać czystym powietrzem na ulicy pełnej samochodów.

  Odpowiedz
 • K
  Ktoś

  sobota, 27 października, 2018

  Nie którzy Kierowcy autobusów nie przestaną rozmawiać z kimś jak ktoś znajomych wejdzie do autobusu to rozmawia najlepsze a nie skupia się na jeździe i nie stają na przystankach nieraz jak ludzie chcą wysiąść. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  sobota, 27 października, 2018

  Problemem nie jest kupno biletu, lecz bezmyślna likwidacja linii i pozbawienie mieszkańców dojazdu do pracy. Brak połączenia między miastami w XXI w nie jet sukcesem.Mieszkańcy Ostrowa Wlkp to również pacjenci pleszewskiego szpitala .Jak dojechać ?Zlikwidowano większość linii.
  Bilet to nie problem , po co wprowadzono tzw.portmonetki?

  Odpowiedz
 • A
  axz

  sobota, 27 października, 2018

  Bilety, to nie problem lecz likwidacja linii i pozbawienie pasażerów możliwości dojazdu do pracy,mimo licznych pism do wszelkich władz.Brak połączenia między miastami w XXI w nie jest sukcesem.Mieszkańcy Ostrowa to również pacjenci pleszewskiego szpitala ,szczególnie onkologii.Jak dojechać?Zlikwidowano większość autobusów.
  Biletomaty ,po co ogromne koszty portmonetek i elektronicznych biletów?

  Odpowiedz
 • N
  Nur

  sobota, 27 października, 2018

  Wystarczy jakby byl czytnik kart platniczych i mozna bylo placic kartą

  Odpowiedz
 • A
  axz

  sobota, 27 października, 2018

  Problemem nie jest kupno biletu lecz likwidacja wielu linii ,pomimo licznych pism do władz .Pozbawienie pasażerów możliwości dojazdu do pracy i nie tylko.Mieszkańcy Ostrowa to również pacjenci pleszewskiego szpitala,szczególnie oddziału onkologii.Jak dojechać? Zlikwidowano większość połączeń.
  Biletomaty?Po co koszty portmonetek i elektronicznych ?

  Odpowiedz
 • F
  Feniks

  sobota, 27 października, 2018

  Oczywiście fajna rzecz i duża wygoda, ale to nie jest coś co przyciągnie pasażerów. Jak ktoś ma czekać pół godziny albo i lepiej na autobus to chyba logiczne że tej formy transportu nie wybierze. Ale jest sposób aby każdy przerzucił się na komunikacje miejską. Otóż wystarczy na każdym skrzyżowaniu postawić światła, a z doświadczenia chyba każdy wie że skoro nawet na alejach nie potrafią ustawić zielonej linii to … no właśnie, więc jak by tak miało być w całym mieście to gwarancja sukcesu 🙂

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz