DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Koniec szkoły, początek remontów. Projekt "trójki" robi wrażenie [ZDJĘCIA]

Początek wakacji to czas, kiedy do szkół wchodzą ekipy budowlane. Codzienne uczęszczanie do tych placówek setek uczniów powoduje mniejsze bądź większe uszkodzenia, zużycie niektórych elementów, ale oprócz drobnych remontów czy napraw potrzebne są też poważniejsze inwestycje, aby przystosować pomieszczenia do współczesnych standardów.

CZYTAJ: Przestronny i nowoczesny – umowa na nowy DPS w Ostrowie podpisana!

W Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Bema w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczął się remont i modernizacja stołówki i kuchni szkolnej. Powiększona zostanie zmywalnia oraz miejsce do wydawania posiłków. Pozwoli to na utworzenie nowego ciągu służącego do zmywania. Pojawią się także większa szafa przelotowa na czyste naczynia i nowe bemary grzewcze oraz chłodnicze. Kuchnia natomiast zostanie wyposażona m.in. w nowe urządzenia m.in. patelnię elektryczną i zmywarkę. Nowe meble dla dzieci pozwolą na spożywanie w jednym czasie większej liczby posiłków. – Chcemy, żeby remont zakończył się jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, by pracownicy szkoły i jej uczniowie mogli korzystać ze zmodernizowanej i wyremontowanej kuchni po powrocie z wakacji – mówi Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Remont SP nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim / Fot. UM Ostrów

Koszty remontu SP7 w Ostrowie to jednak kropla w morzu wydatków, które zaplanowały władze Pleszewa. Tam remontowi jest poddawana największa szkoła prowadzona przez Miasto i Gminę Pleszew – Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie. Inwestycja pochłonie ponad 1 milion złotych.

CZYTAJ: Na pewno wiesz, co wrzucić do brązowego pojemnika?

Do placówki uczęszcza ponad 700 uczniów, a budynek od lat domagał się poważnego remontu. W te wakacje gruntowną modernizację przejdą pomieszczenia na pierwszym piętrze. Mowa o salach lekcyjnych, korytarzach, klatce schodowej i toaletach. Już rozpoczęło się kucie i wyburzanie ścian, zrywanie starej instalacji elektrycznej oraz wymiana drzwi. „Remont to także nowe wyposażenie: meble w salach lekcyjnych (stoły, krzesła, biurka, siedziska, szafy i regały), 10 tablic suchościeralnych oraz 5 monitorów interaktywnych” – informują przedstawiciele urzędu.

W kolejnych latach planowana jest dalsza modernizacja budynku.

Szkoła w trakcie remontu

Wizualizacja pomieszczeń po remoncie

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz