Przestronny i nowoczesny – umowa na nowy DPS w Ostrowie podpisana!

13
Nowoczesny, w pełni wyposażony, o powierzchni ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych, mieszczący 78 pensjonariuszy - taki ma być nowy Dom Pomocy Społecznej, który stanie przy ulicy Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wielkopolskim. Dziś oficjalnie podpisano umowę z wykonawcą inwestycji. Jest jedną z największych w powiecie ostrowskim i wyniesie ponad 17 milionów złotych.

Epidemia koronawirusa pokazała, że Domy Pomocy Społecznej to niezwykle newralgiczne punkty na mapie powiatu. Pensjonariusze często starsi są bardziej narażeni na niebezpieczeństwo, a opieka nad nimi to wyczerpujące zadanie. – Epidemia pokazała słabość tych miejsc. Odpowiedzią na to jest nowy budynek, który stanie przy ulicy Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wielkopolskim – mówił Paweł Rajski, starosta ostrowski.

CZYTAJ TAKŻE: Mateusz Ponitka oficjalnie twarzą Ostrowa Wielkopolskiego. Koszykarz przekazał pieniądze na cel charytatywny

Budynek o powierzchni ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych pomieści 78 pensjonariuszy. Pokoje będą dwuosobowe, aby podopieczni nie czuli się samotni. Każdy pokój będzie miał własną łazienkę oraz taras. Budynek powstanie w okolicy z dużą ilością zieleni, ale pojawią się także nowe zasadzenia. W nowym Domu Pomocy Społecznej będzie także pracownia plastyczna, komputerowa, sale rehabilitacyjne, kaplica oraz sala całodobowej opieki pielęgniarskiej. – Największym problemem dla nas w tej chwili jest mała przestrzeń, pokoje są ciasne, trudno jest utrzymać wymagany dystans społeczny i zachować środki bezpieczeństwa – mówiła Paulina Ostenda z Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Partyzanckiej w Ostrowie.

Nowa placówka ma powstać w 2022 roku. Koszt całego przedsięwzięcia to 17 milionów złotych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

  • 5
   1

   A co ma z tym wspólnego Pan Paweł? Przecież to Rada Powiatu daje kasę na inwestycje a nie pan Paweł z własnej kieszeni.

 1. 7
  2

  Nareszcze nowy dom bo ten obecny to udręką tylko nie wiem czy nie za mało pensjonariuszy mieści czy potrzeby byłyby wieksze

  • Ciebie też to dotyczy ,czas pędzi dla każdego ,może za nim cokolwiek napiszesz zastanòw się nad tym co wypisujesz i to nie po raz pierwszy ,wszyscy się zestarzejemy ty też .

  • To lepiej kolejny market albo kościół tak. Starsi ludzie nie zawsze mają rodziny, które same mogą podołać opiece.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick