Komendant złożył zawiadomienie do prokuratury. Wyjaśniamy, o co chodzi

3
Prokuratura w Kaliszu bada sprawę nieprawidłowości związanych z wynotowywaniem przebiegu służby przez funkcjonariuszy komisariatu w Koźminku. Zawiadomienie złożył Komendant Miejski Policji w Kaliszu.

Komendant Miejski Policji w Kaliszu złożył do tamtejszej prokuratury rejonowej zawiadomienie dotyczące nieprawidłowości wynotowywania przebiegu służby przez funkcjonariuszy jednego z komisariatów. Sprawa dotyczy policjantów z komisariatu w Koźminku, których przyłapano na spaniu podczas służby. Mieli oni wpisywać w dokumentację patrolowanie terenu, który im podlegał, co w rzeczywistości – jak poinformował kilka dni temu mł. insp. Andrzej Borowiak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu – nie miało miejsca.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Policjanci zostali zwolnieni za… spanie na służbie. W Internecie trwa zbiórka na pomoc prawną

– W ramach postępowania niezbędne będzie zweryfikowanie okoliczności związanych z przebiegiem służby, przesłuchanie poszczególnych świadków, jak i szczegółowe zapoznanie się z pragmatykami służby. Dopiero zgromadzenie tak kompleksowego materiału pozwoli na jego karnoprawną ocenę – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak podkreśla, postępowanie prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko komukolwiek. Nikomu zatem nie postawiono zarzutów.

Policjanci mają zostać zwolnieni w ciągu najbliższych kilkunastu dni. Jak poinformował portal wlkp24.info mł. insp. Andrzej Borowiak, decyzja w tej sprawie już zapadła.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. 1
    1

    Jak tu zrobić aby każdy był zadowolony . Jest protest leją palami źle , wyzwiska pod adresem policji , zatrzymują za prędkość walą mandat źle , śpią spokojnie nikomu nie wadzą źle . Co za skurw….. naród nic nikomu nie pasuje w durnych głowach się poprzewracało . Znaleść ścianę , nabrać prędkości i sobie strzelić barana 😀

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick