Policjanci zostaną zwolnieni za… spanie na służbie. W Internecie trwa zbiórka na pomoc prawną

34
Dwóch policjantów ma zostać zwolnionych z pracy, którzy - jak informuje rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji - spali na służbie 30 razy, parkując najczęściej na terenie posesji matki jednego z nich. Sprawę bada kaliska policja, wniosek trafił też do prokuratury. W Internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na pomoc prawną dla byłych funkcjonariuszy.

Dwaj policjanci z Komisariatu Policji w Koźminku (powiat kaliski) zostaną zwolnieni z pracy. Powodem miała być ich skłonność do spania na służbie. Jak poinformował media mł. insp. Andrzej Borowiak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, funkcjonariusze najczęściej parkowali pod domem matki jednego z nich. Natomiast – jak wyjaśnił – w dokumentacji służbowej widniały informacje jakoby w tym czasie kontrolowali miejsca zagrożone przestępczością.

Do zdarzenia nie miało dojść raz ani dwa, ale 30. Powtarzające się sytuacje doprowadziły do rozpoczęcia procedury związanej ze zwolnieniem ich ze służby w trybie administracyjnym. Ma to nastąpić w ciągu najbliższych kilkunastu dni. Trwa również postępowanie wyjaśniające, które jest prowadzone przez zespół kontroli wewnętrznej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. To właśnie pod nią podlega Komisariat Policji w Koźminku.

Rzecznik wojewódzkiej komendy zaznaczył, że w policji nie ma miejsca dla ludzi lekceważących służbę, stąd podjęcie decyzji o zwolnieniu. Niewykluczone, że sprawa będzie miała także dalsze konsekwencje prawne, ponieważ skierowano ją do prokuratury.

Tymczasem w Internecie ruszyła zbiórka na pomoc prawną dla policjantów. Odbywa się ona w jednym z serwisów przeznaczonych do organizowania tego typu akcji pomocowych.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

34 KOMENTARZE

 1. 117
  5

  Śmiech na sali, w du…. się gościom poprzewracało. Po 10 latach służby mają już wyj….. na patrole a inni muszą zapier…. na produkcji na 3 zmiany. W kulki sobie lecą i jeszcze chcą na nich kasę zbierać. Ten świat już chyba zwariował.

 2. 22
  1

  Na czym ma polegać ta pomoc prawna ??? Nie spali ? To trzeba zbierać na pomoc prawną do oskarżycieli ! W Policji nie ma miejsca dla kłamców !

 3. 19
  2

  W sensie nie potrafią się odnaleźć w normalnym świecie, bo teraz muszą iść do uczciwej pracy i to ich przerasta? No i bardzo dobrze, było się uczyć i myśleć, a nie iść na łatwiznę. 🙂

 4. 22

  naprawde ?? na pomoc prawną ??!!oni spali w pracy oszukiwali pisali w notatnikach nieprawde!! ja nie chce żeby tacy ludzie stali na straży prawa i porządku.

 5. 8
  3

  Na chore dzieci mogę dach na schronisko dla zwierząt też ale na policję pisowska w życiu oni palami okladaja ludzi gazem sikaja A jak bieda przydusi to do ludzi w łaske A poszli won do kaczora niech zapierdzielaja

 6. 13

  Zastanawiam się kto tu jest większym idiotą. Ten co ogłosił tę zbiórkę czy ten co wpłaca? Ciekawe jak uzasadnił powód zbiórki. W sumie jeśli ktoś się na to składa to jego problem. Głupich w Polsce nie brakuje

  • Na Rydzyka też wpłacają dlatego też nie jestem zdziwiony że na następnych nierobów też będzie zrzuta. W tym kraju to modne

 7. 30 razy spali,czyli powinni oddać przynajmniej jedną wypłatę a nie jeszcze zbiórkę robić dla nich.Kogoś tutaj pogięło.Ludzie mają płacić na takich nierobów.

 8. Ja chodzę do pracy też na nocki i jak bym spał to od razu zwolnienie by było więc nie szkoda mi ich teraz będą mogli sobie znaleść pracę dzienną.

 9. Zbierają na pomoc prawną hahaha trzeba było uczciwie pracować to by nie zbierali. Jakoś w ogóle mi ich nie szkoda, mam nadzieję że nauczą się ciężkiej pracy fizycznej bo w mundurowce raczej kariery nie zrobią.

 10. No tak policjantów jak na lekarstwo na moim powiecie i okolicznych już nie kryją że czas oczekiwania na nich nieznany a zwalniaja ukarać solidnie zwrot pensji za ten okres nieliczyc do wysługi ale zwalniać? I co dalej…a ja szary Kowalski będę czekał bo brak funkcjonariuszy?!?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick