Kolejny wagon wąskotorówki odzyskuje dawny blask [ZOBACZ]

0
Fot. fanpage Pleszew - miasto otwarte
Rozpoczyna się remont kolejnego wagonu pleszewskiej kolejki wąskotorowej. Władze miasta nie zdradzają na razie szczegółów. Chcą sprawić mieszkańcom niespodziankę, ale wiadomo, że jest to wagon będący niegdyś "jeżdżącym warsztatem".

Niedawno informowaliśmy, że kolejka wąskotorowa w Pleszewie wzbogaci się o wagon w barwach Zajezdni Kultury, którym także będzie można podróżować do Kowalewa. Przedstawiciele miasta informują, że to nie koniec niespodzianek. Rozpoczyna się właśnie remont kolejnego, który także będzie służył fanom tego typu przejażdżek.

Pleszewska wąskotorówka rozpoczęła tegoroczny sezon na początku lipca i będzie kursować co niedzielę do końca wakacji. Zaczynała od lokomotywy i jednego wagonu, w tym sezonie już są dwa, ale to nie koniec niespodzianek.

🚂 Para w ruch 🛤️Przygoda trwa 🚞 i tak w każdą wakacyjna niedzielę 👩‍✈️👨‍✈️Zapraszamy 🚧😁

Opublikowany przez Dom Kultury w Pleszewie Niedziela, 5 lipca 2020

Spontaniczny pomysł, aby wyremontować stary wagon pocztowy okazał się strzałem w dziesiątkę, bo spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Chętnych na pierwszą przejażdżkę nie brakowało.

Władze Pleszewa ogłosiły, że to nie koniec, bo rozpoczęły się prace nad remontem kolejnego wagonu. Dom Kultury w Pleszewie nie zdradza szczegółów, chcąc przygotować niespodziankę. Na fanpage’u tej instytucji znajdziemy za to dwa zdjęcia z rozpoczęcia prac, które właśnie wystartowały. Nieco więcej informacji znajdujemy na fanpage’u gminy i miasta: “Kiedyś był m.in. wagonem infrastrukturalnym, “jeżdżącym warsztatem”. Teraz stanie się częścią coraz bogatszego taboru wąskotorowego w Pleszewie”.

Skoro ma być to niespodzianka, czekamy na efekt końcowy. Biorąc pod uwagę wygląd i rosnące zainteresowanie kolejką wąskotorową w Pleszewie, można się domyślać, że trzeci wagon też nie będzie jeździł pusty.

Fot. fanpage Pleszew – miasto otwarte
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick