Kolejny protest nauczycieli ma ruszyć we wtorek

7
Jak wynika z zapowiedzi Związku Nauczycielstwa Polskiego, protest nauczycieli ruszy we wtorek. Ma odbywać się w charakterze strajku włoskiego. Nauczyciele chcą w ten sposób po raz kolejny zwrócić uwagę na niski poziom zarobków. Przez ostatnie dni prowadzili kampanię informacyjną.

Prawdopodobnie we wtorek rozpocznie się protest nauczycieli, którzy nadal domagają się realizacji pozostałych postulatów, które nie zostały zrealizowane przez rząd. Nie będzie to powtórka z wiosny, kiedy uczniowie przeżyli prawdziwy paraliż, bo nie odbywały się zajęcia. Ten najbliższy ma przebiegać zdecydowanie łagodniej. – Na razie prowadzimy akcję informacyjną, odbywa się w dwóch turach. Pierwsza to informowanie rodziców, na czym polega rola nauczyciela, a druga to uświadamianie nauczycieli, jakie zadania są przez nich do wykonania – wyjaśnił nam kilka dni temu Marek Koliński, prezes ostrowskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Jak tłumaczy, każdy z nauczycieli będzie podchodził do protestu indywidualnie. Być może odbędzie się on w formie tzw. strajku włoskiego. – Jesteśmy na etapie informowania i rozmów. Tak samo zarząd główny ma zamiar rozmawiać jeszcze z ministerstwem edukacji. Kiedy będą znane szczegóły, poinformujemy o tym – dodał.

Akcja informacyjna rozpoczęła się 15 października. Na ten moment wiadomo, że strajk włoski miałby się rozpocząć we wtorek 22 października.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

 1. Broniarz i jego POKo otoczenie to prowokatorzy czekali na wynik wyborów parlamentarnych i znów zaczynają mącić dla dobra dzieci biedne belfry ….

 2. Zamiast tego broniarza ZNP powinni wybrać kogoś niezależnego nie jakiegoś lewaka on namawia do strajków ma wypłatę a ci co uczestniczą w tych akcjach albo nie mają wypłat albo mają od Sorosza tego wiecie którego . Nauczyciele obudźcie się kto wami kręci…..

 3. Ostatnio walczyli niby o dobro uczniów, teraz przynajmniej wyszła prawda, że chodzi tylko o pieniądze. Żenada. Jak pózniej nauczyciel ma mieć autorytet u ucznia ??? Czego oni uczą ???

 4. To będzie strajk nauczycielek, bo mężczyzn w zawodzie powoli już nie ma. Kwietniowy strajk to był oręż którego związek nie wykorzystał. Nauczyciele byli zdeterminowani, poświęcili swoje wypłaty. Teraz pozostała wielka rana, brak zaufania do związku i władzy. Pozostało zająć się pracą lub ja zmienić na inną. AMEN

 5. PORAŻKA! wypowiem się jako kasjerka z marketu to jest kpina porównywanie się do pracowników marketu bo co z tego że zarabiam ok 2000 zł jak niby nauczyciel skoro
  1, pracuję na cały etat nie na 1/4
  2, pracuję na zmiany godziny od 5-23 czasami nocki
  3. weekndy i niedziele
  4.urlop jak każdy normalny 26 dni nie 3 msc
  5. ciężka praca fizyczna + też nieznośni i bezczelni klienci
  I TEŻ MAMY WYŻSZE WYKSZTAŁCENIE NIEKTÓRZY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  WIĘC WEZCIE SIĘ DO ROBOTY I ZACZNIJCIE DOCENIAĆ TO CO MACIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick