DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Kolejny prezes stracił posadę. Nowa władza - nowe porządki w spółkach

Jarocińskie Linie Autobusowe bez prezesa. Posadę stracił Mariusz Sawarzyński, który w ostatnim czasie kierował spółką. To kolejny prezes, który stracił posadę w ostatnich tygodniach. Nowe władze Jarocina wprowadzają swoje porządki, a te objęły także miejskie spółki.

CZYTAJ TEŻ: Podsłuchy w spółce Jarocin Sport? Złożono zawiadomienie do prokuratury

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Jarocin Sport, Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, a teraz Jarocińskie Linie Autobusowe. Gminny przewoźnik także zmieni prezesa. Mariusz Sawarzyński stracił posadę. Został odwołany przez radę nadzorczą spółki. Nowego na razie nie ma. Jego nazwisko ma zostać wyłonione w konkursie. Do tego czasu władzę w JLA będzie sprawował dyrektor handlowy spółki Trans Pegaz – Paweł Łakomy. Wcześniej pracował już w JLA, pełnił także czasowo obowiązki prezesa tej instytucji.

Decyzję o zmianie składu osobowego Rady Nadzorczej Jarocińskich Linii Autobusowych podjęła burmistrz Urszula Wyremblewska-Korzyniewska. Odwołała dwoje członków rady: Katarzynę Dudziak i Krzysztofa Mielnika powołując z kolei Sebastiana Kasprzaka – jarocińskiego adwokata i Patryka Kulkę – dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie. Stanowisko w radzie nadzorczej zachował natomiast radca prawny Grzegorz Czerwiński.

Do 10 lipca trwa konkurs na stanowisko prezesa Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.


Trafiłeś na ten artykuł w mediach społecznościowych? To jeden z wielu materiałów, jakie każdego dnia publikujemy na wlkp24.info. Aby nie przegapić żadnego, zaglądaj regularnie bezpośrednio na wlkp24.info.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz