DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Prezes "mieszkaniówki" odwołany. Jest kolejnym, który stracił posadę

Ciąg dalszy zmian w jarocińskich spółkach. Po tym jak burmistrzem została Urszula Wyremblewska-Korzyniewska, wymieniono rady nadzorcze w kilku samorządowych instytucjach i odwołano dotychczasowych prezesów bądź sami podali się do dymisji jeszcze przed objęciem przez nową burmistrz władzy w gminie.

Po zmianach w Jarocin Sport oraz Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji kolejną spółką, którą przejmie nowy prezes, będzie Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Jerzy Wolski w piątek straci posadę. Do czasu wyłonienia nowego prezesa sprawy dotyczące bieżącego funkcjonowania spółki przejmie radczyni prawna Kinga Ławniczak, która jest członkinią rady nadzorczej JTBS-u.

– Zgodnie z zapowiedzią sprzed wyborów nowy prezes zostanie wyłoniony w drodze konkursu, które w przyszłym tygodniu ogłosi rada nadzorcza. Zależy mi na tym, aby w spółce miejskiej obowiązywała wysoka jakość obsługi mieszkańców, aby osoba kierująca spółką i jej pracownicy wykazywali się w relacji z mieszkańcami dużą empatią, ale i asertywnością – powiedziała burmistrz Urszula Wyremblewska-Korzyniewska.

Jak dodała, chce również, aby „działania spółki w zakresie zbywania nieruchomości oraz prowadzonych przetargów nie budziły wątpliwości i sprzyjały dużej konkurencyjności oferentów”. – Plany inwestycyjne JTBS powinny też uwzględniać rewitalizację centrum miasta i nie powinny powodować niekontrolowanego przestrzennego rozlewania się miasta oraz – co najważniejsze – aby spółka poprzez swoje inwestycje powodowała, że gmina Jarocin będzie dobrym miejscem do zamieszkania – dodała.

Nowy prezes ma zostać wyłoniony w konkursie.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz