Kolejne szczegóły dopięte. Budowa Areny Ostrów na finiszu!

5
Fot. UMOstrów
Budowa Areny Ostrów jest już na ostatniej prostej, a mieszkańcy miasta mogą podziwiać już budowlę w pełnej krasie. Koniec inwestycji jest zaplanowany na koniec września tego roku, a więc zostały już do dopięcia ostatnie szczegóły. Urząd Miejski podpisał właśnie umowę z dostawcą mebli, które znajdą się w pomieszczeniach. Firma, z którą miasto nawiązało współpracę pochodzi z Ostrowa Wielkopolskiego, a w meble ich produkcji jest zaopatrzone m.in. wojsko i budynki ministerstw.

Część budowlana Areny Ostrów jest już ukończona, pozostaje tylko odpowiednio ją wyposażyć. Tak, aby była gotowa na otwarcie, które już we wrześniu tego roku. Miasto wyłoniło z przetargu zwycięzcę. Pojawia się tu aspekt lokalny, bo zwycięska firma pochodzi z Ostrowa Wielkopolskiego. – Budowa Areny Ostrów to inwestycja, która wzbudza niemałe emocje. Wszystko musi być wykonane perfekcyjnie – od murów hali po wykończenie i wyposażenie – mówi Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

CZYTAJ: Tak Arena Ostrów wygląda od środka! Do jej otwarcia zostało niewiele czasu [WIDEO]

Nam też udało się uchwycić Arenę Ostrów w nocnym wydaniu 😀 Jak Wam się podoba?

Opublikowany przez wlkp24.info Środa, 15 lipca 2020

Z usług ostrowskiej firmy korzystało już m.in. wojsko oraz ministerstwa, które wyposażały się w meble lokalnego producenta. W ramach zadania Arena wyposażona zostanie w m.in. krzesła obrotowe, krzesła przeznaczone do karmienia dziecka np. dla matki karmiącej piersią, kozetki lekarskie, taborety medyczne na kółkach, łóżka do masażu, regały, ławki, parawany, szafki, biurka, stoły i siedziska. Kształt, forma i styl mebli ma być spójny z pozostałym wyposażeniem. Meble będą również utrzymane w ostrowskich barwach. Tak, jak i sama hala, będą one odznaczać się kolorami czarnym, czerwonym, białym lub szarym.

Dostawca zobowiązany jest dostarczyć i zamontować meble do 15 września. Koszt zakupu i dostarczenia wszystkich mebli to ponad 156 tysięcy złotych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

 1. 15
  36

  co tu podziwiać ? Bunkier ? Betonowe gówno rodem z PRLU niechlubnej pamięci albo bunkier dla carycy jak lud się wścieknie i ja pogoni

  • 3
   6

   Nie mogę się zgodzić z tobą. Może „gówno”- to kwestia gustów :), ale na pewno nie betonowe. W polsce nie umiemy budować z betonu (Niemcy to może zbudowaliby-vide hala stulecia we Wrocławiu) a budowaniu z cegły to juz dawno zapomnieliśmy.
   Zreszta projektanci nie daliby rady.
   Niechybnie to po prostu „blaszak”- obudowany płytami warstwowymi, byle po taniości i bylejakości.
   A ile utrzymanie tego blaszaka będzie nas corocznie kosztować? Samymi galami muzyki disco polo na siebie nie zarobi.

 2. Ja pierd*le … i to jest właśnie kwintesencja polskości. Jak nie było hali to wszyscy psioczyli ze jej nie ma, jak jest to pierd*la ze im projekt nie pasuje … znawcy architektury się znależli. Brak słów, naprawdę.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick