Tak Arena Ostrów wygląda od środka! Do jej otwarcia zostało niewiele czasu [WIDEO]

13
Tony betonu, kilometry przewodów i tysiące miejsc dla mieszkańców Ostrowa i przyjezdnych, którzy przyjdą oglądać zmagania sportowe oraz wydarzenia muzyczne i kulturalne w Arenie Ostrów. Dziś była możliwość zajrzenia do środka obiektu i podejrzenia, jak wyglądają prace wykończeniowe. Ostateczny termin oddania obiektu to ostatni dzień sierpnia, a kwota całego przedsięwzięcia do ponad 30 milionów złotych.

Obiekt jest budowany na zasadzie zaprojektuj-zbuduj. Najpierw należało omówić wszystkie szczegóły z architektem, by później zająć się pracami budowlanymi. – Ważne elementy to na przykład trybuny i umieszczenie ich w taki sposób, by każdy miał dobrą widoczność. Musieliśmy się także nauczyć wszystkich wymiarów i wymogów, które stawiają przed nami wszystkie federacje sportowe – tłumaczył Bogdan Szombara, prezes firmy Budrem, czyli wykonawcy projektu.

Hala jest taka, jak wiele ogromnych tego typu obiektów w Polsce, jednak udało się ją zbudować znacznie taniej niż zakładano. – Obiekt będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, będzie posiadał parkiet z klonu kanadyjskiego. Na takim parkiecie grają czołowi zawodnicy NBA – wymieniała Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Dodatkowo parkiet będzie można demontować i montować na nowo.

Prace wewnątrz budynku są już na finiszu. Data zakończenia prac do 31 sierpnia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

 1. 5
  4

  Może już byście dali spokój z tymi kagancami na twarzy. Może czas zacząć myśleć. Szumowina szumowski ogłosił maski bo jego kolesie mieli na sprzedaż teraz sprzedali to już można zdejmować maski które de facto szkodzą.

  • Ale mądry się znalazł. Maski przywiezione z Chin nie spełniały norm, nie tylko nasz rząd został oszukany. Ale co najważniejsze twoje rozumowanie jest oczywiście polityczne i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Dlaczego – bo zdecydowana większość nosi maseczki uszyte metodami domowymi i przecież nikt ich nie sprawdzał na jakieś normy. Przywiezione maski nie były przeznaczone dla przeciętnego Fokusa79, więc nie siej fermentu i nie obrażaj innych gdy nie masz do tego podstaw.

  • Fokus@ Jesteś zwykły oszołom. Odsyłam do słownik, zapewne nie wiesz co to znaczy. Oglądasz oszołomów w TV i nimi się kierujesz. Pozdrawiam

 2. 1
  2

  Polak potrafi budowac budynki a spolecznosc wokol tego budynku tak zeby on byl Wasz Ostrowianie? Na jakich zasadach i w jakim procencie bedzie sie zapelniala Arena Ostrow? O tym ratusz milczy. Kto jest dyrektorem (bo dyrektor musi byc juz wczoraj) i ile ogloszen o prace jest podanych do wiadomosci publicznej?
  Kalendarz same sie nie zapelnia a rachunki same sie chyba nie placa? Jak to bedzie dzialac jesli powiedzmy bede chcial zorganizowac urodziny na sali? Dzwonie do Urzedu Miasta?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick