Kolejne problemy. „Nie wszyscy mieszkańcy, którzy zapłacili pieniądze na zakup tańszego węgla, otrzymają go do końca roku”

3
Opóźnia się dostawa węgla do gminy Jarocin. Tym razem powodem są trudne warunki atmosferyczne. 700 gospodarstw domowych otrzymało opał. Czeka na niego kolejnych 600, które wpłaciły pieniądze na konto samorządu. Nie ma pewności, czy otrzymają węgiel jeszcze w tym roku.

Kolejne problemy z dostawą węgla mieszkańcom gminy Jarocin. Część osób wpłaciło pieniądze, chcąc jak najszybciej dostać opał przywieziony do Polski z innych krajów, ale dystrybucja idzie bardzo powoli. W pierwszej połowie grudnia informowaliśmy, że czasowo stanęła całkowicie. Węgiel dostarczyliśmy jedynie do nieco ponad 10% mieszkańców. Do kolejnych 10% dostarczymy go w najbliższym tygodniu. Niestety 80% nie będzie jeszcze zrealizowanych i nie mamy pewności, kiedy to nastąpi – powiedział wówczas podczas konferencji prasowej burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

Sytuacja powtórzyła się ze względu na – jak informują urzędnicy – warunki atmosferyczne. Marznące opady spowodowały utrudnienia w ruchu w całym kraju, co – ich zdaniem – przełożyło się na kolejne opóźnienia. Gmina wystosowała komunikat w tej sprawie. Czytamy w nim: „Zgodnie z informacjami przekazanymi gminie Jarocin przez Węglokoks zaplanowane dla nas na środę – 21 grudnia i na czwartek – 22 grudnia transporty tańszego węgla (łącznie 14 transportów na 350 ton) zostały wstrzymane ze względu na warunki atmosferyczne”.

Realizacja transportów węgla zaplanowanych na piątek, 23 grudnia (7 transportów na 175 ton) otrzymają dopiero w czwartek, 22 grudnia i to po południu. Magistrat wyjaśnia, że „wstrzymane transporty będą przełożone na przyszły tydzień (po świętach). W związku z tym nie wszyscy mieszkańcy gminy, którzy zapłacili pieniądze na zakup tańszego węgla otrzymają go do końca roku”.

Jak wyliczają urzędnicy, do gminy Jarocin dotarło 1 150 ton węgla zamówionego z innych krajów. Zamówiono1 900 ton. Pieniądze na zakup węgla wpłaciło 1 300 mieszkańców. Opał dostarczono 700 gospodarstwom domowym. Na dostawę czeka jeszcze 600 kolejnych, które wpłaciły pieniądze na konto gminy. Kiedy otrzymają węgiel? Tego nie wie nikt.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick