Kolejne plany na protest w Ostrowie. Odbędzie się?

9
W mediach społecznościowych pojawiło się wydarzenie, które zaplanowane jest na godzinę 16.00 w czwartek. Kobiety po raz kolejny planują wyjść na ulicę i protestować. Plany na strajk kobiet w Ostrowie Wielkopolskim związane są z opublikowaniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Od wczoraj w Polsce obowiązuje niemalże całkowity zakaz aborcji.

Wydarzenie zaplanowano wstępnie na godzinę 16.00, a miejsce zbiórki to parking przy Arenie Ostrów przy ulicy Andrzeja Kowalczyka w Ostrowie Wielkopolskim. “Niestety, musimy spotkać się kolejny raz. Piekło kobiet trwa. Nie pozwólmy na to! Widzimy się pod nową halą Arena Ostrów! Spotykamy się pod wejściem. Hala położona jest obok Kauflandu. Tam poinformujemy, co będziemy robić dalej!” – czytamy w mediach społecznościowych.

W chwili publikacji tego artykułu swoje przyjście zadeklarowało 17 osób, a 61 jest zainteresowanych wydarzeniem. To niewiele porównując plany z tym, co działo się w mieście jesienią zeszłego roku. We wcześniejszych protestach brało udział kilkaset, a nawet kilka tysięcy osób.

Strajk miał odbyć się także w środowy wieczór. O godzinie 21.00 uczestnicy mieli spotkać się pod biurem Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Wrocławskiej w Ostrowie i obrzucić je jajami. Na miejscu okazało się, że są tam policjanci, dziennikarze, ale… praktycznie nie ma protestujących.

CZYTAJ: Mieli obrzucić biuro PiS-u jajami, ale protest się nie odbył [ZDJĘCIA]

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  • Świat się cofnol cywilizacyjne 5 tys . Lat do tyłu. Wtedy też zabijano niechcianych ludzi.Czy o tym kto ma żyć a kto nie ma prawo decydować człowiek.

 1. 22
  9

  Niestety te protesty straciły sens kiedy dołączyli do nich tęczowi. Szkoda, bo dotyczyły ważnej kwestii, a stały się żenadą. Nie dziwi brak zaangażowania mieszkańców, skoro teraz to protesty o to, czy dwóch Panów może czy nie może.

  • 9
   21

   W Polsce zawsze tak było brak tolerancji ze strony ludzi dla osób homoseksualnych … kościół swoje zrobił z rządem… Rozdział państwa od kościoła i tyle…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick