Kolejne martwe ptaki na polach pod Krotoszynem

16
Fot. fanpage Schroniska dla Zwierząt Krotoszyn
Kolejne martwe ptactwo odnaleziono na polach w Wielowsi w powiecie krotoszyńskim. Na tym terenie ktoś najprawdopodobniej celowo truje zwierzęta. To już kolejne martwe ptaki w tej okolicy. W zeszłym tygodniu odnaleziono tam 6 kruków, 2 błotniaki oraz orła bielika. Teraz znaleziono kolejnych 14 ptaków.

Już wcześniej na łamach naszego portalu informowaliśmy o najprawdopodobniej otrutych ptakach, które znaleziono na polach w Wielowsi w powiecie krotoszyńskim. Wśród martwych zwierząt znaleziono 6 kruków, 2 błotniaki oraz orła bielika. Wszystkie znalezione martwe ptaki są pod ochroną. Część z nich pod ścisłą – bielik jest wpisany na listę Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt.

CZYTAJ: Martwe ptaki na polu w tym orzeł bielik. Niewykluczone, że zostały otrute

Niestety znaleziono kolejnych 14 martwych ptaków. Znalezione zwierzęta to kruki, myszołowy i błotniaki. Tak, jak w pierwszym przypadku, niedaleko ptaków leżało rozrzucone mięso. „Udało nam się odnaleźć dwa takie miejsca i niestety 14 kolejnych ptaków, w tym kruki, myszołowy i błotniaki. Łącznie, z kilku dni, zabezpieczonych jest 30 ptaków (w poniedziałek 7 przez Policję, w tym bardzo rzadki ptak w Polsce – kania ruda, wpisana do Polskiej czerwonej księgi zwierząt‼️” – informuje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Krotoszynie.

Martwymi ptakami zajmie się Instytut Patomorfologii i Weterynarii Sądowej we Wrocławiu.

‼️‼️ Z uwagi na kolejne zgłoszenia dotyczące martwych ptaków w Wielowsi, wczoraj zebraliśmy się większą grupą, w celu…

Opublikowany przez Schronisko dla Zwierząt Krotoszyn Czwartek, 4 czerwca 2020

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

16 KOMENTARZE

  • Sam jesteś bamber pewnie nie wiesz nawet co to znaczy jestem rolnikiem więc trochę szacunku bo nie każdy taki jest i tak pistepuje

  • Gdyby rolniką chodziło o zniszczone plony to czy by mścili się na ptakach mięsożernych?! Ptak który żywi się padliną czy rzuci się na ziarno? Lub na kapustę na przykład? Nazywanie rolników wieśniakami lub burakami jest dużym nie taktem gdyby nie oni Ci bardzo wykształceni mądrzy i cudowni mieszczanie nie mieli by co jeść… Nie było by warzyw owoców i chleba… Najlepiej wyzwać od prostego ludu bo co rolnik mieszka na wsi to jest gorszy? Ludzie są równi nie zależnie czy mieszkają na wsi czy w mieście… A jeśli chodzi o ptaki to wszystkich łączy jeden cel znaleźć osobę co jest odpowiedzialna za ten czyn, za potrowanie tych biednych istot. Pozdrawiam mieszkanka wsi Wielowieś

 1. Co za buraczany sadysta to robi ,drób ptaki kradły i będa krasć taka jest natura zeby miały co jeść ,co to za burak to robi😱👎😠

 2. Jak już wszystkie ptaki zabiją wtedy zamkniecie sprawę , słupki pójdą w górę że dochodzenie zamknięte i znowu podwyżka.
  Eeeee rzygać się chce

 3. Wieśniki to prosty lud.Sprawe można szybka zakończyć i złapać winnego,wystarczy podpytać okoliczne baby.Plotkarstwo to ich żywioł.Wszystko wiedzą kto,co,z kim,dlaczego?Tylko sprytnie to zrobić

 4. Typowo polskie zachowanie – takie mamy społeczeństwo w którym chamstwo i obłuda obecnie brylują. Szerzy się chamstwo i brak szacunku dla przyrody – obecna władza dała przykład – wycinanie puszczy – nadmierna wycinka lasów – odstrzał ,, sanitarny ” dzików – bobrów – dla pieniędzy żubrów . . . niszczenie rezerwatów – gatunków chronionych przez nieprzemyslane inwestycje . . . itp itd – daje przykład do takich kryminalnych zachowań tolerowanych przez ,, dobrą zmianę ”- i przyzwolenie na niszczenie przyrody przez obecną władzę. Stadninę w Janowie która przetrwała ponad 200 lat – też skutecznie PiS zniszczył. Smutne ale prawdziwe.

  • Oszczędź sobie tych wypocin i zacznij myśleć. Poczytaj i posłuchaj fachowców na tematu dotyczące przyrody. Odradzam definitywnie TVN i Wyborczą, to szkodzi ludziom, być może Tobie także.
   Pozdrawiam

 5. Jestem z tej wsi i napewno zeden rolnik by tego nie zrobił. Proszę nas nie obrażać od buraków itp. Większość ludzi wiejskiej ma większy iloraz inteligencji niż miastowy. A może jakiś mieszczuch chce sobie liska upolować na futerko a ptaki przy tym giną.

 6. To nie mieści się w głowie, żeby w dzisiejszych czasach tego patola nie można były namierzyć. Jest to pewna nieudolność służb albo ciche ich przyzwolenie bo to jakiś znajomek „legalnego kłusownika”.

  • Nieuku pancerny, letnie futro lisa jest bardzo nieokazałe, skąpe we włosy okrywowe, bo latem lis nie potrzebuje gęstego futra. A teraz idź odrobić lekcje bo mamusia kolacyjki nie uszykuje.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick