Martwe ptaki na polu w tym orzeł bielik. Niewykluczone, że zostały otrute

15
Fot. fanpage Schroniska dla Zwierząt Krotoszyn
Instytut Patomorfologii i Weterynarii Sądowej we Wrocławiu zajmie się badaniem martwych ptaków, które znaleziono w Wielowski w powiecie krotoszyńskim. Wśród martwych zwierząt znaleziono 6 kruków, 2 błotniaki oraz orła bielika. Niewykluczone, że zostały otrute.

Jeśli hipoteza o otruciu ptaków zostanie potwierdzona, będzie można mówić o niebywałym okrucieństwie. Na polu w Wielowsi znaleziono 6 martwych kruków, 2 błotniaki oraz bielika. „Ptaki leżały w odległości kilkunastu metrów od siebie. W pobliżu znajdowało się rozrzucone mięso. Nie wiadomo czy ptaki były bezpośrednim celem sprawcy otrucia, jednak jest to rażące przestępstwo przeciwko środowisku podlegające karze więzienia” – informuje Towarzystwo Ochrony Zwierząt w Krotoszynie.

Wszystkie znalezione martwe ptaki są pod ochroną. Część z nich pod ścisłą – bielik jest wpisany na listę Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt. Podejrzenie otrucia ptaków spowodowało, że sprawę należy dokładnie zbadać. Dlatego na miejscu oprócz przedstawicieli TOZ-u przyjechała także policja. „Ptaki i resztki mięsa zabezpieczyliśmy do czasu przewiezienia ich do Instytutu Patomorfologii i Weterynarii Sądowej we Wrocławiu” – relacjonują członkowie krotoszyńskiego towarzystwa. Po

Dzisiaj otrzymaliśmy zgłoszenie o martwych ptakach na polu w Wielowsi. Na miejscu zastaliśmy 6 martwych kruków, 2…

Opublikowany przez Schronisko dla Zwierząt Krotoszyn Sobota, 30 maja 2020

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

15 KOMENTARZE

  • 3
   4

   Jako podobno wszechmogący mógł spowodować, żeby do tego nie doszło. No chyba, że nie istnieje…
   Z pierwszą częścią zdania się zgadzam. Niestety.

 1. 5
  2

  Pewno kolejnemu buraków i ze wsi ptaki przeszkadzały bo drób kradły aby mieć co jeść ,więc w zemście podrzucili zatrute mięso ,słyszałam o takich praktykach potraktowanie psa głodnego widłami a na ptaki zatrute mięso albo nadzianie się na pułapkę w środku kura a w koło szprychy ,orzeł jest w godle ,co za dno buraczane puknij się w głowę ,😠👊😱

 2. orzeł bielik to orzeł a nie jastrząb, orzeł bielik tak naprawdę nazywa się Bielik Amerykański. Tak czy siak ludzie to potwory ostatatnio zobaczyłam w necie wiadomość też na wlkp 24 . info że myśliwi znowu pragną polować na wilki tylko dla skór i pieniędzy , a ja właśnie najbardziej lubię drapieżniki wyjątkiem jest koń . tym co zwierzęta zabijają niech to samo się stanie!
  😤😡😠

 3. Istota (bo nie można tego czegoś nazwać człowiekiem), która otruła te ptaki powinna sama odejść z tego świata w takich meczarniach. Życzę z całego serca:) A poza tym, ludzie poczytajcie o bieliku, a potem się wypowiadajcie. Bielik to nie orzeł tylko orłan z rodziny jastrzębiowatych. Niestety ten błąd jest powielany nawet w książkach. To też jest przerażające!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick