Kolejna rozbudowa ZGO w Jarocinie

0

16 mln złotych mają kosztować inwestycje „Zakładu Gospodarki Odpadami” Sp. z o.o. w Jarocinie zaplanowane do realizacji w 2017 roku. Zamierzenia obejmują rozbudowę sortowni oraz budowę instalacji do szkła selektywnie zebranego. W planach jest także rozbudowa zakładu o linie: do produkcji i suszenia paliw alternatywnych oraz budowa kwatery na azbest.

Rozbudowa sortowni, a tym samym efektywniejsze rozsortowywanie odpadów pozwoli na pozyskanie większej ilości surowca o lepszej jakości. Dodatkowa rozbudowa zakładu o linię do produkcji paliw alternatywnych (RDF) umożliwi większy odzysk surowców, a także korzystniejsze zagospodarowanie odpadów o wysokiej kaloryczności. Spółka zamierza wykorzystać ciepło odpadowe do suszenia RDF-u. Duże zapotrzebowanie utylizacji azbestu w naszym regionie uzasadnia budowę specjalnie do tego celu przystosowanej kwatery. Będą w niej unieszkodliwiane materiały izolacyjne oraz materiały konstrukcyjne zawierające azbest. – Instalacja będzie zaprojektowana w taki sposób, aby spełniała wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 30 kwietnia 2013r. w sprawie składowisk odpadów – zapewnia Mariusz Małynicz, prezes ZGO. ZGO planuje także budowę instalacji do szkła selektywnie zebranego, która pozwoli na jeszcze dokładniejsze separowanie szkła na  kolorowe i bezbarwne z lepszym wyseparowaniem zanieczyszczeń, dzięki czemu będzie można uzyskać korzystniejszą niż dotychczas cenę surowca.

Wartość inwestycji oszacowano na 16,6 mln zł, a ich realizacja uzależniona będzie od pozyskania środków zewnętrznych, o które ubiega się spółka.

źródło: jarocin.pl

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick