Kolejna manifestacja ratowników. Walczą o 300 złotych

0
27 ratowników medycznych i pielęgniarzy z jarocińskiego szpitala na początku czerwca złożyło wypowiedzenia z pracy. Dyrekcja placówki nie zgodziła się na podwyższenie im pensji zasadniczej o 300 zł; tłumaczy to złą sytuacją finansową placówki. Pisaliśmy o tym na naszym portalu. Teraz ratownicy zapowiadają pikietę do której zapraszają wszystkich chętnych. Manifestacja odbędzie się 2 sierpnia.

W związku z brakiem woli dialogu z Ratownikami Medycznymi zatrudnionymi w Jarocinie którzy walczą z zarządem szpitala o wzrost wynagrodzenia i są na wypowiedzeniach do końca sierpnia b.r zwracam się z apelem o udział w manifestacji w dniu 2 sierpnia 2017 r w Jarocinie ul.Szpitalna 1 godz. 10:00 koło szpitala.

27 ratowników medycznych i pielęgniarzy złożyło wypowiedzenie z pracy w szpitalu powiatowym w Jarocinie. Dyrekcja placówki nie zgodziła się na podwyższenie im pensji zasadniczej o 300 zł; tłumaczy to złą sytuacją finansową placówki.

Od wielu lat nie możemy porozumieć się z dyrekcją szpitala w sprawie podwyżki pensji zasadniczej. Ostatnią podwyżkę mieliśmy 9 lat temu. Podczas negocjacji dyrektor obiecał nam, że podwyżki będą od lipca, ale wycofał się z tej deklaracji powiedział przewodniczący.

Jarocińscy ratownicy medyczni chcieli, by pensja zasadnicza wzrosła o 300 złotych Brutto. – Koledzy w ościennych stacjach mają podstawę w wysokości 2200 złotych Brutto, a my tkwimy od wielu lat ze stawką 1700 zł Brutto. Nasze zarobki z dodatkami wynoszą 2000 zł Netto, podczas gdy inni mają już 2700 zł – powiedział Raźniak.

źródło: fb/ratownictwo medyczne

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick