Ratownicy zwalniają się z pracy. Złożyli wypowiedzenia

3
Niemal wszyscy ratownicy medyczni z jarocińskiego szpitala powiatowego złożyli wypowiedzenia z pracy. To efekt braku porozumienia po majowych protestach tej grupy zawodowej. Ratownicy domagają się podwyżek i odwołania dotychczasowego kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Jarocinie. Dyrekcja szpitala zapewnia, że nie ma powodów do obaw i że z ratownikami medycznymi do porozumienia dojdzie.

Jak mówią ratownicy ostatnia podwyżka była 7 lat temu. Wyniosła 40 złotych. Od 3 lat walczą o większe pieniądze. Teraz chcą 300 złotych więcej.

 W maju w całej Polsce odbywał się protest ratowników medycznych. W tym czasie w Jarocinie toczyły się rozmowy. Jak się okazało bezowocne.

Prezes jarocińskiego szpitala Leszek Mazurek nie pozostawia złudzeń. Placówka jest w nienajlepszej kondycji finansowej, więc podwyżek nie będzie. Deklaruje jednak, że na proteście nikt z potrzebujących pomocy nie ucierpi.

Teoretycznie jeżeli ratownicy i kierownico szpitala nie dojdą do porozumienia to 1 września, czyli po okresie wypowiedzenia zabraknie tych, którzy na co dzień, często z narażeniem swojego zdrowia wyjeżdżają by walczyć o cudze.

 

Więcej na ten temat w dzisiejszych Wydarzeniach w TV Proart. Początek o godzinie 17:20. 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. 6
    1

    W polskiej służbie zdrowia są za duże kontrasty w zarobkach… Lekarze zarabiający fortuny (stąd często finansowe problemy placówek zdrowia) i personel średni biedujący za jałmużny, które dostają. Za chwilę odezwą się głosy: „trzeba było się uczyć!”. Personel średni też się musiał uczyć i to wcale nie mało. Pracę którą wykonują jest również odpowiedzialna czasem na równi z tą co wykonują lekarze. W Polsce nie wiem dla czego jest przeświadczenie ze lekarz musi zarobić 20 000 zł i więcej. Za 10 000 też by wyżywili rodziny i nawet kochanki, a jak chcieli zostać biznesmenami to pomylili powołania. Lekarz to służba nie zawód, zawód biznesmen.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick