Kolejka pod punktem Energii. Przedsiębiorcy mają czas do 30 listopada

5
Tylko do 30 listopada właściciele mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz jednostki samorządu terytorialnego mogą składać wnioski uprawniające do obniżenia ceny energii elektrycznej w 2023 roku. W szczególnych przypadkach takie dokumenty można złożyć do końca czerwca 2023 roku. Szczegółowo opisujemy tę sytuację na wlkp24.info.

Od kilku dni pod punktem obsługi klienta spółki Energa tworzą się kolejki. Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego oczekują na możliwość złożenia dokumentów uprawniających do zamrożenia cen energii elektrycznej. Niektórzy zwlekali z tym do ostatniej chwili, stąd spora grupa oczekujących.

Wzór wniosków można znaleźć w załączniku do rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska. Składając oświadczenie odbiorcy będą mogli korzystać z energii elektrycznej w cenie 785 zł/MWh (megawatogodzinę). Taka możliwość istnieje dzięki wprowadzonej 27 października 2022 r. „Ustawie o środkach nadzwyczajnych, mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku”.

Do 30 czerwca 2023 roku wnioski mogą złożyć podmioty, które mają wyższy poziom zużycia, niż 2000 kWh, a więc 2600 lub 3000 kWh.

Szczegółowe wyjaśnienie w materiale wideo.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

 1. Kolejna biurokracja, czy instytucje typu ZUS nie mają danych odnośnie firm,których dotyczy to rozporządzenie, czy firmy zajmujące się dystrybucją energii nie mogą automatycznie pozyskać tych danych …a nie ludzie znowu po raz kolejny upadlani przez ten mądry kaczogród.

  • „kaczogród”- takie słowa używają przeciwnicy obecnego Rządu, a nie pamiętają jak ta 'totalna opozycja’ sprzedała m.in kolejkę na Kasprowy Wierch, a w zamiarach było też sprzedanie Lasów Państwowych – PRAWDA ?!
   Wstydzcie się wszyscy przeciwnicy obecnego Rządu na czele z p. tuskiem(celowo z malej litery) – mający krótką pamięć JAK BY
   ŁO, A JAK JEST !!!

  • Stefan … że ktoś robił źle a później ktoś inny robi źle, to nie znaczy że ten drugi robi dobrze … także pomyśl zanim coś palniesz.

 2. nie chcą zrobić dla uprawnionych z automatu , bo było by to 100% , a tak kto sie nie pofatyguje ten nie ma. W skali kraju przełoży się to na olbrzymi zysk …

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick