Koleje Wielkopolskie zawiozą na Pol’and’Rock Festival? Tego chce radny Pichet

7
Fot. Koleje Wielkopolskie
Radny Sejmiku Wojewódzkiego ma w planach złożyć interpelację do Urzędu Województwa Wielkopolskiego o możliwość zaangażowania Kolei Wielkopolskich, jako transport na festiwal Pol'and'Rock w Kostrzynie nad Odrą. To skutek wycofania się Przewozów Regionalnych z dowozu chętnych na coroczny festiwal Owsiaka.

Radny wojewódzki Andrzej Pichet mówi otwarcie, że Pol’and’Rock Festiwal jest blokowany przez partię rządzącą na każdym kroku. Jego zdaniem przeciwko nim jest zarówno Telewizja Polska, jak i mundurowi, a teraz kolej. – Wiadomo, że na każdym festiwalu zdarzają się wyjątki, ale nie można krzywdzić pozostałych. Skąd decyzja o złożeniu interpelacji? Ktoś oznaczył mnie w poście na Tweeterze odnośnie festiwal i zapytał, czy da się coś zrobić. Pomyślałem, że skoro jestem radnym wojewódzkim to czemu nie spytać i nie zadziałać? – powiedział Andrzej Pichet w rozmowie telefonicznej z portalem wlkp24.info.

WOŚP🤔? Znamy ten temat,prawda?☝️Przystanek Woodstock też✅, prawda?To niech ktoś logicznie wytłumaczy decyzję Przewozów…

Opublikowany przez Andrzej Pichet Piątek, 14 czerwca 2019

Radny Pichet zapowiedział, że interpelację złoży w poniedziałek w drodze na posiedzenia Sejmiku Wojewódzkiego.

Decyzję o zorganizowaniu pomocy tym, którzy chcą na Pol’and’Rock dotrzeć koleją podjęli także marszałkowie województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz uzgodnił z Zachodniopomorskim Oddziałem Przewozów Regionalnych uruchomienie dodatkowych składów pociągów na trasie Szczecin Główny – Kostrzyn nad Odrą  na czas trwania festiwalu Pol’and’Rock.

W całej sprawie głos zabrał też Jurek Owsiak, publikując na Facebooku wpis, w którym czytamy, że złożono skargę na decyzję o odmowie zadysponowania dodatkowych pociągów dla uczestników Pol’and’Rock Festival.

PKP – Pamiętaj Kto PomagaFundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy skierowała do prezesa zarządu Przewozów…

Opublikowany przez Jurek Owsiak Piątek, 14 czerwca 2019

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Pichet jak Ty się Boga nie boisz , tyle dobrego doświadczyłeś od niego…. jesteś śmieszny jak była (na szczęście)
    N-owośmieszna.

  2. do Kas – pisząc komentarz do w/w artykułu wyraziłem swoja opinię znając fakty z jego życia …..a Twój komentarz świadczy jak mało wiesz w/w temacie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick