DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Kogo w drugiej turze nie poprze PiS i do czego zachęca mieszkańców? "Ten kandydat bądź kandydatka (...) zasługuje na poparcie"

Ostrowscy przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości zabrali głos na niespełna tydzień przed drugą turą wyborów samorządowych.

To był dzień konferencji prasowych. Nie tylko przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej zaprosili na spotkanie dziennikarzy na ostrowskim rynku. Zrobili to też członkowie Prawa i Sprawiedliwości.

Osoby związane z PiS-em i Ostrowem Wielkopolskim reklamowały swój briefing jako spotkanie profrekwencyjne mające na celu przekonać mieszkańców do udziału w drugiej turze wyborów samorządowych, która już w najbliższą niedzielę (21 kwietnia).

Poseł Marlena Maląg podziękowała ostrowianom za oddane głosy na Marzennę Nowak (kandydatkę tej partii w wyborach na prezydenta Ostrowa) i na kandydatów na radnych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Uczestnicy konferencji prasowej kilkukrotnie podkreślali, że nie wskazują, na którego z kandydatów na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego mieszkańcy powinni zagłosować. Zwrócili jednak uwagę na coś innego. – Zaznaczam, że znaczna część tych inwestycji, które mają miejsce w Ostrowie, tak jak moja koleżanka Marlena Maląg powiedziała, pochodzi z dofinansowania środkami rządowymi. Myślę, że ten kandydat bądź kandydatka na prezydenta, który jest otwarty, która jest otwarta na współpracę ponad podziałami politycznymi, zasługuje na poparcie społeczne. I każdy. Każdy mieszkaniec Ostrowa, nie tylko z elektoratu PiS-u, powinien przemyśleć to we własnym zakresie – zaznaczył Tomasz Ławniczak.

Dziennikarze dopytywali o tzw. „cichą koalicję” w Radzie Miejskiej pomiędzy Przyjaznym Miastem Beaty Klimek a Prawem i Sprawiedliwością”, o którą podejrzewano samorządowców w kończącej się kadencji. Odniósł się do tego m.in. radny Dawid Korzeniewski: – Jako Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości staraliśmy się działać ponad podziałami partyjnymi w Radzie Miejskiej i to miało miejsce. Jeżeli były dobre projekty uchwał Koalicji Obywatelskiej, to je popieraliśmy. Jeżeli były dobre projekty uchwał pani prezydent, to również je popieraliśmy.

Na koniec Marlena Maląg podkreśliła jeszcze raz, że konferencja „ma charakter profrekwencyjny” i nie zawiera – jak to ujęła – żadnego „ukrytego poparcia”: – Zachęcamy ostrowian, aby poszli do wyborów 21 kwietnia i zgodnie ze swoim sumieniem… My już nie mamy kandydata. Nasza kandydatka jest tutaj z nami – pani Marzenna Nowak i zdobyła trzecie miejsce. Natomiast my nie wspieramy konkretnie kandydata.

W drugiej turze wyborów prezydenckich w Ostrowie Wielkopolskim zmierzą się:

 • Beata Klimek (KWW Beaty Klimek z Sercem do Mieszkańców)
 • Jakub Paduch (KKW Koalicja Obywatelska)

SPRAWDŹ WYNIKI WYBORÓW NA PREZYDENTA OSTROWA W PIERWSZEJ TURZE

15 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (15)
 • O
  Oburzony

  poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

  Mnie się wydaje że Nowak wygrała zajmując trzecie miejsce. I czym ta malagowa się chełpi? Co ona ma w Ostrowie do szukania?

  Odpowiedz
  • P
   Pisior

   wtorek, 16 kwietnia, 2024

   Nowak wygrała?? To jakiś żart. Trzecie miejsce z tak słabym wynikiem. W poprzednich wyborach kandydat PIS Łukasz Mikołajczyk miał drugie miejsce i poparcie w procentach dwa razy większe z tego co pamiętam! Kiepski wynik Pani Nowak zrobiła, bardzo kiepsko!

   Odpowiedz
 • A
  Anonim

  poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

  Czy to prawda, że wice Kostka był świadkiem na ślubie Marzenny Nowak? Czy to prawda, że wcześniej jej mąż dostał pracę i beczki na Rąbczynie liczy?

  Odpowiedz
  • WZZ
   Wyborca z zebcowa

   wtorek, 16 kwietnia, 2024

   Tak. Prawda. Mąż radnej PiS zatrudniony jest przez prezydent klimek w spółce Miejskiej.

   Odpowiedz
 • A
  Anonim

  poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

  Czy to prawda, że żona radnego Korzeniewskiego zyskała awans na dyrektora wydziału w urzędzie miejskim gdzie szefuje Beata Klimek a w 2018 startowała z listy Przyjaznego Miasta do powiatu i robiła kampanię swojej umiłowanej szefowej?

  Odpowiedz
  • DA
   Do Anonima

   wtorek, 16 kwietnia, 2024

   Czy to prawda, że żona Posła Urbaniaka dostała się do rady powiatu, wcześniej była naczelnikiem US?

   Czy to prawda, że żona byłego prezydenta, jeszcze radnego miejskiego, przyszłego radnego powiatowego dyrektor Torzyńska pracuje w UM?

   Czy to prawda, że wielki przegrany tych wyborów Lepka sprzedał się za obiecane stanowisko?
   i tak można wyliczać ……

   Odpowiedz
 • M
  myślący

  poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

  Zaprosili dziennikarzy żeby nic nie powiedzieć. To są mistrzowie jednak. 😀

  Odpowiedz
 • M
  masztalski

  poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

  Dofinansowania inwestycji środkami rządowymi , pochodziły nie z kasy partii M. Maląg lecz z podatków które miasto Ostrów odprowadzało do budżetu państwa.

  Odpowiedz
  • Ł
   ŁOSTROWIAK

   wtorek, 16 kwietnia, 2024

   Zobaczymy teraz jak nasze podatki będą wracać do Ostrowa.

   Odpowiedz
  • DM
   Do masztalski

   wtorek, 16 kwietnia, 2024

   tak pamiętamy, że to są podatki nasze ciężko wypracowane. Ale mogły trafić do innego miasta na inne zadania, a trafiły do Ostrowa Wielkopolskiego.

   Pamiętajmy zatem, że PO jest tylko administratorem naszych pieniędzy. Oby nie mówili „pieniędzy nie ma i nie będzie” dla Ostrowa po przegranych wyborach.

   Działamy wspólnie dla naszych mieszkańców!

   Odpowiedz
   • M
    masztalski

    wtorek, 16 kwietnia, 2024

    Gdyby M. Malągowa była na przykład mieszkanką innego miasta i załatwiła tam wszystkie środki rządowe kosztem Ostrowa to też było to prawidłowe działanie.

    Odpowiedz
 • A
  Adam

  wtorek, 16 kwietnia, 2024

  Szkoda na te ich pierdy czasu.

  Odpowiedz
 • D
  dociekliwy

  wtorek, 16 kwietnia, 2024

  Czyli jak Malągowa załatwiała proporcjonalnie dużo większe środki a to z tego powodu żeby mieć większe poparcie w wyborach kosztem innych ośrodków to było w porządku?

  Odpowiedz
 • !!!

  wtorek, 16 kwietnia, 2024

  Skoro nie poprą żadnego to znaczy, że nikomu nie wyrządzą krzywdy.

  Odpowiedz
 • M
  myślący

  wtorek, 16 kwietnia, 2024

  A propos środków – 3 miliony złotych na halę przy Kusocińskiego ktoś pamięta? To tak przepadło, czy co się z tym stało? Kto ma korzyści z wydatku tych pieniędzy? Na pewno nie obywatele. 😀

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz