Kociarnia potrzebna „na cito”. Miasto uspokaja: Takie miejsce powstanie

13
Międzygminne schronisko dla bezdomnych psów w Wysocku Wielkim pęka w szwach - to jeden problem. Drugi natomiast to potrzeba wybudowania kociarni. Stowarzyszenie prozwierzęce utworzyły petycję, a pod nią zbierają podpisy. To kolejny ich krok ku wywalczeniu miejsca dla kotów porzuconych lub po wypadkach. Urząd miasta poinformował nas o planach w kwestii budowy miejsca dla czworonogów.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

 1. Szanowna Władzo ! Czekamy na spełnienie obietnic wyborczych – zarówno przed pierwszą, jak i ponownie przed drugą kadencją! Tematu już nie da się uniknąć poprzez zrobienie projektu i nie przeznaczenie środków w budżecie ! Czekamy też na pieniądze na sterylizacje w tym roku !

 2. Trudno będzie „przerobić” projekt kociarni, na który wydano astronomiczną, jak na taki obiekt, kwotę, na funkcjonującą w innej, niż teren schroniska lokalizacji. No ale….. nikt nas wcześniej nie pytał o radę i pomysł.

  • Podobno radny architekt zobowiązał się przerobić ten projekt społecznie. Nie wiem czy to nie plotka, ale ja mu wierzę.

 3. KOCIARNIA BARDZO POTRZEBNA W OSTROWIE , I TO JUZ POTRZEBNA .ŻAL PATRZEC NA TE KOTY BIEDNE ZIMUJĄCE ,POD BLOKAMI, W ŻYWOPLOTACH ,W ŚMIETNIKACH ,SZUKAJĄCE .PODJEŻDZAJACEGO SAMOCHODU ,ABY UGRZAC SIE POD SAMOCHODEM OD CIEPŁEGO JESZCZE SILNIKA. PEŁNO TYCH KOTÓW WSZEDZIE A NAJWIECEJ ,NA WSZYSTKICH OGRÓDKACH DZIALKOWYCH W OSTROWIE .MYŚLE ZE TYM RAZEM PANI PREZYDENT NIE ZAWIEDZIE I WYDA DECYZJE NA BUDOWE SCHRONISKA DLA KOTÓW.

 4. Miasto niech nie uspakaja , tylko niech wybuduje w końcu schronisko dla kotów bezdomnych . Uspakajanie to nie rozwiązanie dla kotów. O tych bezdomnych wałęsających się kotach w Ostrowie mówi się już od kilku lat, i od kilku lat obiecuje się schronisko kocie . Może w tym roku w końcu miasto zlituje się nad kotami ,i dostaną swoje cieple miejsce w schronisku kocim ..

 5. Kot to wolno żyjące zwierzę i nie powinno się go zamykać w zadnych kociarniach w Krakowie zrobiono tak i dziś jest problem ze szczurami jak ja slysze o kociarni za miliony to chyba radnemu z tzw opozycji i aktywistów w liczbie 4 osoby chyba się w głowie pomieszalo ludziom pomóc najpierw dzieciakom a nie ingerować w nature bo ktoś ma w tym interes czy o co chodzi rozumiem pomoc dla zwierząt steryluzacje czy karme ale nie przesadzajcie radni by wydawać miliony na takie rzeczy

  • Po pierwsze nie miliony – odsyłam do projektu, po drugie nie można mowić o swobodnym życiu kotów w naszym mieście, skoro władza od lat nie pomaga im w żaden (!) sposób (brak edukowacji, wsparcia ludzi dokarmiajsuchc itd.), po trzecie kociarnia powstać musi, skoro władza kolejny rok nie widzi podstaw prawnych do przekazania ciagle zbyt małych środków na ich sterylizacje ! Doradzam zainteresować się tematem, zamiast pisać nieprawdę – może po prostu wygodną …

 6. Dodam jeszcze, że skoro miasto stać na propagandową gazetkę (i to nie za parę tysięcy rocznie), jak i na tężnię w parku (przy tym smrodzie i smogu) za 300 tysięcy, to chyba i na zwierzęta znajdzie się grosz, po raz pierwszy od 5 lat…? Tylu katolików i nie słyszało o Braciach Mniejszych ?

 7. Mam nadzieję że nie będą to kolejne obiecanki . Wstyd nic więcej. Za pierwszej kadencji miała być budowana kociarnia i co nic. A jak się ma remont schroniska, kojce itp. cisza. Ale becikowe musi być.

 8. Kot w Polsce jako wolno żyjące zwierzę ?!?!?!? Chyba o rysiu lub żbiku mówimy? Nie życzę sobie luźno biegających kotów po mojej posesji! Leją gdzie popadnie (znakują sobie teren), smród i roznoszenie chorób.

 9. Koty powinny mieć przede wszystkim duże pomieszczenia, ciepłe miejsce na zimę , ale tez osiatkowaną bardzo duzą wolierę z trawnikiem i wybiegiem na powietrze , Czekamy na ta kociarnie z utęsknieniem , bo naprawdę żal tych kotów wałęsających się w mieście , a często są to rasowe koty, które nie znalazly miejsca w domach dla dzieci i zostały porzucone na ulice.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick