Kino RoweLove ponownie zawita do Jarocina

0
Jarocińskie Kino "Echo" ponownie zaskakuje. Tym razem zaprasza na oglądanie filmu napędzanego rowerami. Ale nie w prawdziwej sali kinowej, a na parkingu przy tarasie Kawiarni Filmowej (ul. Gołębia).

Będzie to druga edycja Kina RoweLovego organizowanego wspólnie przez przedstawicieli Kina „Echo” oraz Stowarzyszenia RoweLove, którego członkowie są zapalonymi rowerzystami. I właśnie tematu rowerów będzie dotyczył najbliższy pokaz. Jednak to, czy widzowie będą mogli obejrzeć film, zależy od nich samych, a właściwie tego, jak bardzo przyłożą się do pedałowania, bo to właśnie oni będą odpowiadać za produkcję prądu potrzebnego do wyświetlenia ekranizacji.

– Będą cztery stanowiska złożone ze zwykłych rowerów ustawionych na zbudowanych z drewna stojakach rowerowych. Do tych trenażerów będą przymocowane dynama opierające się o oponę  następnie przy – wyjaśnia Błażej Ciesielski ze Stowarzyszenia RoweLove. – Mamy nadzieję, że znajdzie się wystarczająco dużo osób, które przez półtorej godziny będą utrzymywać takie tempo, żeby film się nie zatrzymał – dodaje z nadzieją Małgorzata Niestrawska-Kaźmierczak z Kina „Echo”.

Dwa lata temu, kiedy zorganizowano pierwszą edycję tego niecodziennego wydarzenia, zdarzyło się, że ekran na moment zgasł. Było to spowodowane ciekawością organizatorów i uczestników, ale także potrzebą zmiany „rowerowej sztafety”, która jadąc na rowerach generowała napięcie.

Niecodzienna projekcja odbędzie się w sobotę 31 sierpnia o 20.30 przy ul. Gołębiej w Jarocinie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick