King bliżej trzeciego miejsca. Uraz Beliauskasa i przegrana Stali [WIDEO]

King Szczecin górą w hicie 27. kolejki Orlen Basket Ligi. W sobotę mistrzowie Polski pokonali Arged BM Stal w 3mk Arenie Ostrów 95:86. Przyjezdni zagrali świetnie w ofensywie, w I połowie trafili siedem „trójek” na dziewięć prób, a mimo to gospodarze byli w grze. W drugiej połowie na parkiecie zabrakło jednak Laurynasa Beliauskasa, który uskarżał się na ból mięśnia dwugłowego. Osamotniony Aigars Skele w końcówce opadł z sił, mimo że zanotował doskonałe spotkanie – 17 punktów i 17 asyst. Wygrana przybliża Kinga do trzeciego miejsca w tabeli przed fazą play-off. Ostrowianie do końca sezonu zasadniczego będą musieli drżeć o miejsce w pierwszej czwórce.

Mecz w 3mk Arenie mógł się podobać. Stał na wysokim poziomie, a obie drużyny potwierdziły, że będą mocne na finiszu sezonu Orlen Basket Ligi. Niestety kibice żółto-niebieskich opuszczali halę ze spuszczonymi głowami, bowiem ich zespół przegrał drugi mecz z rzędu i pogmatwał sobie sytuację w tabeli. Ostrowianom w zwycięstwie nie pomógł świetny mecz dwójki łotewskich graczy, czyli Ojarsa Silinsa i Aigarsa Skele. Teraz przed ostrowianami spotkanie z liderem, czyli Anwilem Włocławek.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski – King Szczecin 86:95 (22:33, 28:23, 23:18, 13:21)
Arged BM Stal: Ojars Silins 26, Aigars Skele 17, Tomasz Gielo 13, Nemanja Durisić 8, Laurynas Beliauskas 6, Michał Chyliński 6, Krzysztof Sulima 4, David Brembly 4, David Walker 2.
King: Darryl Woodson 22, Zac Cuthbertson 19, Tony Meier 13, Andrzej Mazurczak 11, Przemysław Żołnierewicz 10, Michale Kyser 10, Kacper Borowski 7, Morris Udeze 3, Michał Nowakowski 0.