DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Kolejna gratka dla fanów historii. Polecamy "Retrospekcje"

„Retrospekcje”. To nowy pogram, który właśnie startuje w ramówce Telewizji Proart.

Formuła jest prosta. Autorzy programu będą pokazywać jedno historyczne miejsce i wraz z gośćmi opowiadać o nim. Pierwsza lokalizacja „Retrospekcji” to budynki po dawnych koszarach w Ostrowie Wielkopolskim. – Program ma w zamierzeniu skoncentrować się tylko na jednej lokalizacji i o niej właśnie opowiadać. Nie zabraknie archiwalnych zdjęć, dzięki którym zobaczymy, jak dany obiekty wyglądał przed wieloma laty. I opowieści, bo to właśnie dzięki zaproszonym do udziału historykom, regionalistom, osobom związanym z danym miejscem – dowiemy się więcej – zaprasza Hanna Olejnik, autorka magazynu.

Pierwszy temat to budynki po ostrowskich koszarach przy ulicach Wolności i Kolejowej, w których obecnie funkcjonują m.in. placówki oświatowe i kulturalne. W ciągu 10 minut „Retrospekcji” dowiemy się, kiedy powstały czy też jakie jednostki w nich stacjonowały przed wiekiem.

Program prowadzi Hanna Olejnik, która w Telewizji Proart realizuje także magazyn regionalny-historyczny „Źródła. Ludzie – Miejsca – Wydarzenia”. Zapraszamy do oglądania pierwszego odcinka już dziś (poniedziałek) o 19:10. Materiał będzie miał swoje powtórki w kolejnych dniach, a program telewizyjny możecie znaleźć na stronie www.tvproart.pl. Poniżej krótka zapowiedź „Retrospekcji”.

 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz