DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Kierowali pojazdami "na podwójnym gazie". Odpowiedzą za to przed sądem

32 i 38-latek w niedzielę 6 sierpnia zostali zatrzymani za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości.  Kierujących za popełnione przestępstwa grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. 

Zdjęcie poglądowe/ archiwum wlkp24.info

6 sierpnia tuż po północy do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie wpłynęło zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który na ul. Zachodniej w miejscowości Olszyna uderzył samochodem w słup i próbował uciekać.  Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali 32-letniego mieszkańca Ostrzeszowa, który wg wskazań osoby zgłaszającej, kierował samochodem marki Citroen. – Mężczyznę poddano kontroli trzeźwości. Urządzenie wskazało 0,90 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje st. asp. Magdalena Hańdziuk , oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

32-lata przewieziono Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia, gdzie lekarz dyżurujący, po wykonaniu wstępnych badań, nie wyraził zgody na umieszczenie go w policyjnym areszcie z uwagi na stan zdrowia. Od kierującego pobrano również krew do badań.

To nie jedyny kierowca na „podwójnym gazie” zatrzymany tego dnia na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Policjanci z Kobylej Góry zatrzymali do kontroli na ul. Tomasza Sikorskiego pojazd marki Opel. – Od kierującego 38-letniego obywatela Ukrainy czuć było silną woń alkoholu, został on poddany kontroli trzeźwości. Urządzenie potwierdziło, że mężczyzna kierował samochodem mając 1,24 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu – dodaje st. asp. Magdalena Hańdziuk.

Mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem za popełnienie przestępstwa z art. 178a § 1 kodeksu karnego.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz