Kiedy pierwsze sesje nowych rad?

0
W środę radni Rady Miasta Ostrowa Wielkopolskiego sesją numer LIII zakończyli pracę w latach 2014-2018. To oznacza, że niebawem do stołu zasiądą rajcy po raz pierwszy wybrani na pięć lat, którzy będą decydować o przyszłości Ostrowa do 2023 roku. Podobna sytuacja będzie miała miejsce w powiecie, ale tam do ostatniego posiedzenia dotychczasowych rajców pozostało jeszcze kilka dni.

Ostatnia sesja VII kadencji Rady Miasta Ostrowa Wielkopolskiego za nami. Rajcy w takim składzie zasiedli do stołu w środę 31 października, a Widzowie Telewizji Proart oraz Czytelnicy portalu wlkp24.info mogli śledzić ich pracę na żywo, podobnie, jak podczas wszystkich dotychczasowych posiedzeń.

Rajcy powiatu ostrowskiego po raz ostatni będą obradować w czwartek 15 listopada. Pewnym jest, że do tego czasu radni nowej kadencji w latach 2018-2023 nie zasiądą do stołu obrad. Komisarz wyborczy ma bowiem siedem dni od daty ostatniego posiedzenia, aby ogłosić, kiedy będzie mogła się zebrać nowa rada otwierająca nowy samorządowy rozdział.

Zobacz ostatnie posiedzenie sesji Rady Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

POWIĄZANE:

sebastian.matyszczak@tvproart.pl