Karta Seniora w Gminie Ostrów Wielkopolski. Już niedługo rusza nabór wniosków

0
Już od 1 sierpnia mieszkańcy Gminy Ostrów Wielkopolski w wieku 60+ mogą składać wnioski o przyznanie im Karty Seniora. Dokument wydawany jest bezpłatnie, na czas nieokreślony i upoważnia do wielu zniżek na terenie Ostrowa Wielkopolskiego takich jak, tańszy bilet na basen miejski "Olimpijska", na imprezy organizowane w Ostrowskim Centrum Kultury, czy też do Kina Komeda.

Każdy mieszkaniec Gminy Ostrów Wielkopolski w wieku 60+ może złożyć wniosek o wydanie karty Senior+. Posiadacz karty może skorzystać z wielu miejsc i instytucji na terenie Ostrowa Wielkopolskiego taniej, niż pozostali. To między innymi 30% ulgi od ceny biletu do Kina Komeda 3D, 30% ulgi na Basen Miejski „Olimpijska”, 30% ulgi na korzystanie z lodowiska z funkcją rolkowiska, 30% zniżki na imprezy organizowane przez Ostrowskie Centrum Kultury, 30% ulgi do Forum Synagoga oraz zniżka 50% od ceny biletu wstępu do Parku Olbrzymich Owadów na terenie zalewu Piaski Szczygliczka.

CZYTAJ TAKŻE: Urząd Skarbowy wprowadza udogodnienia. Na czym będą polegać?

Wnioski będzie można składać już od 1 sierpnia. Wypełniony dokument należy przynieść do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przy Alejach Powstańców Wielkopolskich 12. Wniosek i dane na nim zawarte będą weryfikowane za okazaniem dowodu osobistego.

Wniosek można pobrać na stronie Urzędu Gminy Ostrów Wielkopolski

Karta Seniora funkcjonuje od kilku lat nie tylko na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski, ale także w innych miastach południowej Wielkopolski. Z ulg mogą korzystać seniorzy z Ostrzeszowa, Pleszewa, Gminy Nowe Skalmierzyce oraz miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick