Kamery na policyjnych mundurach także w południowej Wielkopolsce?

1
fot. KWP w Poznaniu
Zdały egzamin w programach pilotażowych na terenie garnizonu dolnośląskiego, stołecznego i podlaskiego. Teraz w 262 kamery zostali wyposażeni policjanci z Poznania. Niewykluczone, że urządzenia trafią też do mniejszych jednostek, takich jak np. Kalisz.

Kamery mają przede wszystkim ochraniać obywateli i policjantów pod względem prawnym. Umieszczone na mundurach pozwalają nagrywać przebieg interwencji. Mogą działać nawet do 10 godzin bez przerwy, rejestrując dźwięk i obraz. – Zapisy z kamer pozwolą rozstrzygać sporne sytuacje występujące podczas interwencji. Będą również traktowane jako materiał dowodowy w postępowaniach karnych – informuje Andrzej Borowiak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu.

Komenda Wojewódzka nie wyklucza, że kamery otrzymają także mniejsze jednostki na terenie województwa. – Na razie otrzymała je komenda wojewódzka, ale zapewne sukcesywnie będą rozdzielane na kolejne mniejsze jednostki – powiedziała mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Niewykluczone, że otrzymają je także komendy z Ostrowa Wielkopolskiego, Jarocina, czy też Pleszewa i Krotoszyna.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick