Kalisz. Zgwałcili kobietę? Sprawę bada prokuratura

0
zdjęcie poglądowe
Dwóch mężczyzn w wieku 26 i 27 lat zostało zatrzymanych przez kaliską policję w związku z podejrzeniem o gwałt na kobiecie w okolicach ulicy Częstochowskiej w Kaliszu. Jak ustalili funkcjonariusze, w momencie dopuszczenia się tego czynu, obaj byli pod wpływem alkoholu. Teraz odpowiedzą przed sądem.

Trwa postępowanie przeciwko dwóm mieszkańcom Kalisza (26 i 27 lat), którzy są podejrzani o zgwałcenie kobiety. – Są podejrzani o dopuszczenie się zgwałcenia młodej kobiety na terenie przyległym do zbiornika wodnego w pobliżu ulicy Częstochowskiej – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Nakłonili pokrzywdzoną, by udała się z nimi w odosobnione miejsce, a następnie stosując przemoc (obrażenia ciała poniżej siedmiu dni) dopuścili się jej zgwałcenia i zabrali należący do niej telefon komórkowy o wartości 800 zł – dodaje.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Krótko po zdarzeniu, do którego doszło 22 lipca mężczyźni zostali zatrzymani przez kaliskich policjantów. Obaj byli pod wpływem alkoholu. Mieli odpowiednio 2,5 oraz 1,3 promila alkoholu we krwi. Podczas przesłuchania nie przyznali się do winy. Grozi im od 3 do 12 lat więzienia.

Jak ustalili funkcjonariusze, jeden z podejrzanych dopuścił się gwałtu w warunkach recydywy, za co grozi mu 15 lat pozbawienia wolności. Obaj zostali aresztowani na trzy miesiące. Trwa oczekiwanie na wyznaczenie terminu posiedzenia.

ZOBACZ TEŻ: Mieszkaniec Kalisza podejrzany o handel dopalaczami. Miał w mieszkaniu 41 kg substancji

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick