Mieszkaniec Kalisza podejrzany o handel dopalaczami. Miał w mieszkaniu 41 kg substancji

0
Trzech mężczyzn w tym jeden mieszkaniec Kalisza zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Są oni podejrzani o handel dopalaczami. W mieszkaniu zajmowanym przez 32-latka znaleziono ponad 41 kg szkodliwych substancji.

Prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim prowadzi postępowanie przeciwko trzem osobom w tym mieszkańcowi Kalisza (32 lata) i dwóm mieszkańcom województwa podkarpackiego (25 i 20 lat). Są oni podejrzani o handel dopalaczami. Zostali oni zatrzymani w Kaliszu i Rzeszowie przez Centralne Biuro Śledcze Policji.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

– Wstępna opinia biegłego potwierdziła, że zatrzymane w trakcie przeszukań lokali zajmowanych przez te osoby, znaleziono środki chemiczne, które są substancjami mogącymi skutkować w przypadku zażycia ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu lub śmiercią i stanowią środki zastępcze – tzw. dopalacze – Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Zatrzymany mieszkaniec Kalisza miał między 2 a 25 lipca 2018 roku uczynić sobie źródło dochodu ze sprzedaży tego typu substancji zakazanych, które od niedawna – w myśl nowelizacji ustawy – są traktowane na równi z narkotykami. – Sprowadził niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu 41,1 kg szkodliwych dla zdrowia substancji – dodaje Meler.

Mężczyźni zostali przesłuchani, ale nie przyznali się do winy. Na razie trafili do aresztu na trzy miesiące. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TEŻ: Tragedia w Ostrowie. 24-latek nie żyje, dwie nastolatki w szpitalu

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick