DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Kalisz: Policjanci uratowali desperata

Dyżurny kaliskiej jednostki został powiadomiony o awanturze w jednym z budynków na Rynku. Skierowani na miejsce interwencji funkcjonariusze, sierż. Piotr Ścisły oraz sierż. Marcin Lejman po wejściu na klatkę schodową usłyszeli krzyki mężczyzny, który znajdował się na czwartym piętrze – relacjonuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji.

Policjanci zauważyli, że mężczyzna stał po zewnętrznej stronie balustrady, której trzymał się tylko jedną ręką. Jego wychylona pozycja jednoznacznie wskazywała na to, że chciał skoczyć. Sierż. Piotr Ścisły oraz sierż. Marcin Lejman widząc, że sytuacja jest poważana i nie ma czasu na wezwanie policyjnych negocjatorów, natychmiast zaczęli działać.

Spokojna rozmowa z 28-latkiem rozładowała napięcie na tyle, że jeden z funkcjonariuszy mógł do niego podejść. Kiedy nadarzyła się okazja policjant chwycił i przytrzymał mężczyznę. Moment ten wykorzystał drugi z funkcjonariuszy, który błyskawicznie podbiegł do kolegi i razem wciągnęli desperata na „bezpieczną” stronę balustrady – wyjaśnia rzecznik.

28-latek został przekazany przybyłej na miejsce załodze karetki pogotowia. Ostatecznie trafił pod opiekę specjalistów

 

źródło: KMP Kalisz

 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz