Kalisz. Oszustom oddała pieniądze i biżuterię

0
74-letnia mieszkanka Kalisza padła ofiarą oszustwa "na wnuczka". Kobieta uwierzyła we wszystko, co usłyszała podczas rozmowy telefonicznej z rzekomym policjantem i oddała swoje oszczędności oraz złotą biżuterię.

Do kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Poinformował, że jej wnuk brał udział w wypadku samochodowym i potrzebne są pieniądze, aby zapłacić zadośćuczynienie ofierze wypadku. Poszkodowana miała okazję rozmawiać także z rzekomym wnukiem, który potwierdził całą wersję wydarzeń.

Starsza kobieta zdecydowała się pomóc i “funkcjonariuszowi”, który zapukał do jej drzwi oddała swoje oszczędności. Z racji tego, że nie posiadała całej, potrzebnej sumy pieniędzy oddała też złotą biżuterię. Później jednak skontaktowała się z rodziną i okazało się, że została oszukana. O sprawie zostali poinformowani policjanci -Niestety kolejny raz oszustom udało się okraść starszą osobę. Podczas przesłuchania, kobieta nie potrafiła oszacować ile gotówki przekazała złodziejom i ile mogła być warta oddana biżuteria. Tego typu oszuści są bardzo trudni do odnalezienia. Jednak policjanci z Wydziału Kryminalnego pracują nad tą sprawą i starają się odnaleźć oszustów, aby nikt więcej nie padł ich ofiarą – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, Oficer Prasowy KPP w Kaliszu.

Policja w dalszym ciągu bardzo prosi o zachowanie ostrożności podczas rozmów telefonicznych z nieznajomymi. Policja nigdy nie kontaktuje się telefonicznie w tego typu sprawach, ani tym bardziej nie prosi o pieniądze! Jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenia, że mamy do czynienia z oszustwem, należy jak najszybciej kontaktować się z Policją.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick