Kaliski autobus stanął w płomieniach

0

Autobus nr 19E Kaliskich Linii Autobusowych stanął w płomieniach. Dziś przed godziną 16:00 na przystanku autobusowym przy Pl. Bankowym w Ostrowie Wielkopolskim doszło prawdopodobnie do samozapłonu pojazdu. W środku było kilkoro pasażerów, ale zarówno im jak i kierowcy nic się nie stało, wszyscy opuścili autobus.

Na miejscu pracowały dwie jednostki straży pożarnej oraz funkcjonariusze policji, którzy kierowali ruchem. – Doszło prawdopodobnie do zwarcia instalacji elektrycznej pojazdu, ale to zbadają już biegli rzeczoznawcy. Pewne jest, że nikt nie został ranny i wszyscy bezpiecznie opuścili autobus – poinformował kpt. Bartosz Mazurek z KP PSP w Ostrowie Wlkp.

Kaliskie Linie Autobusowe mają aktualnie do wymiany 30 pojazdów. Dziesięć z nich jest w złym stanie technicznym. Do czerwca br. w Kaliszu ma pojawić się 10 nowych pojazdów marki Solaris za łączną kwotę 14 milionów złotych w leasingu operacyjnym. Do końca 2017 roku zarząd spółki planuje nabycie kolejnych dziewięciu za blisko 15 mln złotych przy wykorzystaniu środków finansowych z WRPO.

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick