Kalendarz z historią regionu – czas na kolejną edycję

1
Fot. pleszew.pl
Pleszewski kalendarz historyczny od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród historyków i regionalistów. Teraz czas na jego kolejną edycję. Kalendarz na 2021 rok będzie zawierał fotografie dworów i rezydencji ziemiańskich.

Kalendarz wydawany jest od 2008 roku przez Urząd Gminy i Miasta w Pleszewie przy współpracy z Muzeum Regionalnym. Wśród historyków, pasjonatów i regionalistów regionu oraz Wielkopolski to prawdziwa perełka. Ilość kalendarzy jest limitowana i zawsze cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Tematyka to historia regionalna. Karta każdego miesiąca zilustrowana jest zdjęciem z bogatą informacją historyczną.

Przeważnie są to fotografie niepublikowane dotąd, odsłaniające nieznane lub zapomniane fakty, miejsca, osoby. – Tym razem kalendarz poświęciliśmy dworom, rezydencjom ziemiańskim. Pokażemy  zabudowania, parki. Nie pominęliśmy informacji na temat właścicieli, całego majątku oraz historii miejscowości. Fotografie pochodzą z naszych zbiorów oraz zasobów profesora Marka Marciniaka – mówi Witold Hajdasz z pleszewskiego muzeum.

Każdego roku kalendarz trafia do instytucji publicznych, organizacji pozarządowych oraz miłośników historii regionu pleszewskiego i Wielkopolski. Edycja na przyszły rok nie została jeszcze wydana, a już czeka na niego wiele osób, które wpisały się na listę oczekujących.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick