Kadeci ze szkoły aspirantów PSP wysłani do Dobrzycy na pomoc mieszkańcom [ZDJĘCIA]

0
Fot. mł. asp. Krzysztof Fellmann, SA PSP Poznań
Dwudziestu kadetów ze Szkoły Kadetów PSP w Poznaniu wysłano do powiatu pleszewskiego na pomoc mieszkańcom poszkodowanym po przejściu nawałnicy, która zniszczyła i uszkodziła 55 budynków.

O tym, co wydarzyło się w Dobrzycy w nocy ze środy na czwartek mówiła cała Polska i pewnie jeszcze długo będzie mówić, bo takiego kataklizmu w naszym kraju nie było dawno. Kilka trąb powietrznych przetoczyło się przez miasteczka i wsie pozostawiając po sobie ogrom zniszczeń. W Wielkopolsce najbardziej ucierpiała gmina Dobrzyca (Dobrzyca i Sośnica). Tam wicher uszkodził 55 budynków. Wiele z nich bardzo poważnie.

Na miejsce skierowano dziesiątki zastępów straży pożarnej nie tylko z powiatu pleszewskiego, ale także z ostrowskiego, kaliskiego i z Poznania. Ze stolicy województwa przyjechali także przedstawiciele tamtejszej szkoły aspirantów, a dokładnie szkolna kompania, która pomagała w usuwaniu zniszczeń. Mieszkańcy, strażacy, druhowie, a także sąsiedzi przez cały dzień ciężko pracowali, aby ratować ratować, co się dało. Będą one trwały jeszcze długo, ale w pierwszej kolejności chodziło o jak najszybsze zabezpieczenie dobytku, bo pogoda była zmienna przez cały dzień. „Dwudziestu kadetów oraz trzech funkcjonariuszy kadry dowódczej będzie pomagało w usuwaniu skutków silnych wiatrów w powiecie pleszewskim” – informuje w komunikacie mł. bryg. Łukasz Kwas ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

KATAKLIZM W DOBRZYCY:

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick