Masowej awarii w regionie ciąg dalszy. Tysiące osób nadal czekają na prąd

0
Mapa awarii aktualizowana przez Energę Operator
Ponad 4 500 odbiorców pozostaje bez prądu po awarii wywołanej przejściem przez nasz region frontu atmosferycznego. Drugi dzień trwa naprawa zerwanych linii energetycznych. Przedstawiciele firmy Energa Operator wskazują, że bez zasilania pozostaje 198 stacji transformatorowych od Ostrowa Wielkopolskiego przez Konin po Włocławek.

Od przejścia przez nasz region trąby powietrznej minęły ponad 24 godziny, a służby nadal pracują, by pomóc mieszkańcom poszkodowanym w nawałnicy. Oprócz strażaków zaangażowani w prace non stop są też elektrycy, które walczą z licznymi awariami prądu. W Wielkopolsce przerwy w jego dostawach dotyczy 4 568 odbiorców i 198 stacji transformatorowych m.in. w powiatach: jarocińskim, kaliskim, Kaliszu, kępińskim, krotoszyńskim, ostrowskim, ostrzeszowskim i pleszewskim.

Region Jarocin: Dobrzyca, Gizałki, Żerków.
Region Kalisz: Godziesze Wielkie, Kalisz (gmina wiejska), Koźminek, Lisków, Nowe Skalmierzyce (miasto i gmina), Opatówek, Stawiszyn.
Region Kępno: Bolesławiec (gmina), Czastary (gmina), Łęka Opatowska (gmina).
Region Ostrów Wielkopolski: Raszków (obszar wiejski).

Jak wynika z informacji przekazanych przez pracowników Energa Operator, duża część awarii ma zostać usunięta do piątku, do 14.00.

Listę awarii z podziałem na miejscowości oraz ulice można znaleźć pod tym linkiem.

KATAKLIZM W DOBRZYCY:

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick