Jurek Owsiak ponownie w Ostrowie. „Lubimy wasz szpital”

6
Nowoczesny 80-rzędowy tomograf oraz urządzenie do badania RTG o wartości 4 mln zł przekazał we wtorek ostrowskiemu szpitalowi Jurek Owsiak, prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Lekarze, pielęgniarki i pozostali pracownicy szpitala przywitali go niezwykle gorąco, dziękując za kolejny sprzęt, który trafił do ich placówki.

Tomograf zapewnia wykonanie badania z najniższą możliwą dawką promieniowania jednocześnie przy najwyższej jakości obrazu, a  urządzenie do zdjęć rentgenowskich wykonuje je niezwykle szybko. Aparat jest także przystosowany do dzieci, wprowadzając je nie w ponure i szare pomieszczenie z ogromną maszyną wewnątrz, ale do miejsca, które wygląda niczym bajkowy świat. Dodatkowo dostęp do aparatu z każdej strony mają rodzice i lekarze, co pomoże dzieciom w trakcie badania.

ZOBACZ TEŻ: Jurek Owsiak w ostrowskim szpitalu! Przekazuje sprzęt wart 4 mln zł [ZDJĘCIA]

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, przekazała już ostrowskiemu szpitalowi sprzęt, który służy pacjentom leryngologii, neonatologii, pediatrii, Szpitalnemu Oddziałowi Ratowniczemu, chirurgii czy traumatologii dziecięcej.

Jurek Owsiak zapowiedział, że to nie koniec prezentów. – Lubimy wasz szpital bardzo, bo on sensownie działa mimo bolączek i różnych szalonych sytuacji w służbie zdrowia on sensownie działa i tu się nic nie cofa. Gdyby funkcjonował źle, też nie bylibyśmy skłonni, aby dostarczać tu najnowocześniejszy sprzęt – wyjaśnił szef Orkiestry.

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostanie zorganizowany 12 stycznia. Tymczasem w środę 13 listopada o godzinie 18.00 w Ostrowskim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie organizacyjne dla chętnych, którzy chcą zostać wolontariuszami ostrowskiego WOŚP-u.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick