„Judasze, zdrajcy i lewaccy urzędnicy”, czyli komentarz burmistrza Jarocina po debacie w PE

13
Adam Pawlicki był gościem debaty kandydatów na burmistrza Jarocina zorganizowanej przez Telewizję Proart przed wyborami samorządowymi w 2018 roku
Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina w mocnych słowach skomentował wydarzenia w Parlamencie Europejskim w związku z debatą na temat Polski. Włodarz wyraził poparcie dla słów premiera Mateusza Morawieckiego, skrytykował też działania unijnych urzędników nazywając ich "lewakami". Odniósł się także m.in. do działań Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego stwierdzając, że "zachowali się jak zdrajcy Narodu Polskiego".

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki w mocnych słowach odniósł się do sytuacji, która miała miejsce dwa dni temu w Parlamencie Europejskim. Skomentował wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego podczas debaty o Polsce i sytuacji w naszym kraju w kontekście m.in. praworządności. Zaczął od pochwał pod adresem szefa rządu i wyrażenia poparcia dla przedstawionych przez niego argumentów.

Przy okazji w mocnych słowach wypowiedział się na temat unijnych urzędników. „Trzeba było wreszcie to powiedzieć i dobitnie zostało to powiedziane, że Polska jest Polską rządzoną przez demokratycznie wybrany parlament i rząd, a nadrzędnym prawem w Polsce jest Konstytucja Polski, a nie subiektywne decyzje lewackich urzędników z Brukseli” – napisał w poście na Facebooku.

Odniósł się także do działań przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej w tym byłego szefa Rady Europy Donalda Tuska i obecnego europosła Radosława Sikorskiego, którzy publicznie krytykują reformę sądownictwa wprowadzaną przez Prawo i Sprawiedliwość w Polsce. „Zachowanie opozycji w tym Tuska, Sikorskiego i innych w tej kwestii było skandaliczne. Zachowali się jak zdrajcy Narodu Polskiego. Nigdy żaden polityk nie powinien działać na szkodę własnego kraju i nie powinien namawiać do sankcji finansowych, które uderzą w każdego obywatela naszego kraju. Dla mnie to są zdrajcy Polski, dla których kariera polityczna powinna być zakończona. Pamiętajmy o tym, kto nas zdradził przy urnach i nie głosujmy na judaszy” – zakomunikował.

To nie pierwsza tak mocna wypowiedź płynąca z ust burmistrza Pawlickiego. W marcu 2019 roku powiedział: „Jeżeli nie będzie ruchu Pawła Kukiza, to Polską i Europą mogą rządzić pedofile”. Był to komentarz wypowiedziany dla Wydarzeń Telewizji Proart w sprawie swojego startu do Europarlamentu właśnie z listy Kukiz ’15. Na początku kwietnia tamtego roku poinformował jednak, że rezygnuje z kandydowania do Europarlamentu. Jak wówczas argumentował, nie chciałby, żeby miasto na tym ucierpiało.

Adam Pawlicki jest samorządowcem z ponaddwudziestoletnim stażem. W czerwcu 2021 roku zasiadł w Zarządzie Krajowym Porozumienia Jarosława Gowina. Wówczas był to koalicjant Prawa i Sprawiedliwości w Zjednoczonej Prawicy, a więc w koalicji, która ma większość w polskim parlamencie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

  1. Panie Pawlicki może powie pan coś na temat sprzedaży przez pana 42 hektarów miejskich gruntów?! Tematem podobno zajmują się już od pewnego czasu służby.

  2. A kiedyś bardzo Pawlickiego szanowałem. Uważałem go za mądrego i rozsądnego. Okazuje się jednak, że bardzo się myliłem. To po prostu głupi pisowiec bez honoru.
    P.S. Niech się nauczy czytać Konstytucję – ale bez przystawek w postaci ustaw ową Konstytucję bezprawnie zmieniających.

  3. Niestety nie daje się już słuchać dyrdymał Morawieckiego. Myślę, żeby lepiej już nic nowego nie wymyślali np. kolejnego ładu. Na co dzień doświadczam dotychczasowego i radzę sobie coraz gorzej. Zaliczam się w prawdzie do cwaniaków zdaniem J.Kaczyńskiego i może powinienem dać sobie z tym spokój i iść do MOPSu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick