Jimiway – wszystkie odcienie bluesa

1
Od piątkowego wieczoru trwa Jimiway Blues Festival. Trzy z sześciu zaplanowanych na 31. edycję zespołów zagrało na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury, sobota to kolejni artyści. W tym roku jest bardzo różnorodnie i bardzo międzynarodowo. W tym roku dwie grupy pochodzą z USA, jedna z Wielkiej Brytanii, a trzy mają skład mieszany, polsko-brytyjsko-czeski, już to więc jest gwarancja wybuchowej mieszkanki muzycznej wrażliwości.

Tegoroczną edycję Jimiway Blues Festival otworzył poznański zespół Blues Fighters, w którym wokalistą jest pochodzący z Houston z Teksasie Chuck Frazier, od pierwszych dźwięków zrobiło się więc energetycznie, blues-funkowo i… międzynarodowo. Potem na scenę wyszła Juwana Jenkins, pochodząca z Filadelfii czarnoskóra wokalistka, która od kilkunastu lat mieszka… w Pradze, towarzyszący jej muzycy pochodzili więc z Czech. Połączenie wyrazistego, przepełnionego soul-gospelowym żarem wokalu ze środkowoeuropejskim brzmieniem bluesa dało efekt, który bardzo spodobał się publiczności. Na koniec pierwszego dnia zagrał Johnny Rawls. Ten 71-letni amerykański wokalista, gitarzysta, aranżer i autor tekstów przeniósł bluesmanów w deltę Missisipi, sprytnie łącząc elementy rdzennego bluesa z dźwiękami soul i gospel.

Sobota to drugi dzień 31. edycji Jimiway Blues Festival. Na scenie OVCK-u zagrają Wild Flame, Tom McGuire& The Brassholes i Russ Green.

 

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick