DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Jeszcze więcej połączeń kolejowych. Zmiany dla mieszkańców m.in. Odolanowa

W najbliższy poniedziałek (13 grudnia) na dworcu kolejowym władze Odolanowa oraz województwa wielkopolskiego zaprezentują nową, poszerzoną ofertę połączeń kolejowych dla mieszkańców Odolanowa oraz powiatu ostrowskiego. – Naszym celem niezmiennie jest sukcesywne uruchamianie pociągów na kolejnych odcinkach, łącząc kolejne miejscowości, które dotychczas nie posiadały realnej alternatywy do podróży samochodem. Dzięki tym działaniom realizujemy oczekiwania mieszkańców regionu oraz pomagamy zapobiegać wykluczeniu komunikacyjnemu – informują władze Miasta i Gminy Odolanów.

Połączenia kolejowe między Odolanowem i Poznaniem zostały już wprowadzone w grudniu 2020 roku, by umożliwić bezpośredni dojazd zarówno do Poznania, jak i Ostrowa Wielkopolskiego. Od najbliższej niedzieli uruchomionych zostanie 60 dodatkowych połączeń Kolei Wielkopolskich w tym sześć na trasie Poznań-Odolanów.

Władze Gminy i Miasta Odolanów zapraszają wszystkich zainteresowanych mieszkańców na miejscowy dworzec kolejowy, gdzie o godzinie 11.36 zostanie oficjalnie powitany pociąg Kolei Wielkopolskich, który przyjedzie według nowego, dodatkowego kursu.

Fot. Gmina i Miasto Odolanów

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • R
  Renata

  sobota, 11 grudnia, 2021

  Fajnie by było jakby koleje pomyślały o połączeniu Ostrowa Wielkopolskiego z Poznaniem po godz 21 bo do rana żaden osobowy nie jedzie.

  Odpowiedz
 • M
  Mieszko

  sobota, 11 grudnia, 2021

  Dobrze że jakieś połączenia w ogóle są uruchamiane. Do lat 90 Polska miała najlepiej rozbudowaną sieć kolei w Europie, co z tego pozostało widać gołym okiem. W każdym gospodarstwie i firmie jest tak że jak się nie inwestuje to popada w ruinę, i tu było podobnie. Mam nadzieję że ten okres mamy już za sobą.

  Odpowiedz
 • K
  Ktosiek

  sobota, 11 grudnia, 2021

  A ja mam pytanie na inny temat. Co zakupem Wagonu? Pisaliście artykuł na ten temat kilka miesięcy temu, gdzie informowaliście ze w listopadzie będzie wiadomo czy doszło do transakcji. Rozumiem, że skoro nie piszecie ze inwestor nie zdecydował za na inwestycję w Ostrowie?

  Odpowiedz
 • J
  Ja

  sobota, 11 grudnia, 2021

  Najpierw likwiduje się połączenia demontuje tory po to by za chwilę układać je od nowa i przywracać połączenia?!Chory Pkp

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz